Opublikowany: sob, Lut 27th, 2016

LUBIN. Terrorysta w szkole? Policja uczyła jak reagować

1Co zrobić, jeśli na teren szkoły wtargnie uzbrojony napastnik? Jak się zachować i jak zaalarmować innych? Tego uczyli się dyrektorzy placówek oświatowych z Lubina.

Lubińscy policjanci przeprowadzili zajęcia na temat zasad postępowania w przypadku wystąpienia zdarzeń o charakterze terrorystycznym. Podczas spotkania z dyrektorami i pracownikami placówek oświatowych, omówili sposób postępowania na wypadek wtargnięcia napastnika na teren placówki publicznej. Funkcjonariusze tłumaczyli jak się zachować i w jaki sposób współpracować z policją.

– Ataki terrorystyczne, do których doszło w ostatnim czasie powodują, że nie tylko przed policją, ale całym naszym społeczeństwem stają nowe wyzwania i obowiązki. – wyjaśnia aspirant Sylwia Serafin z Komendy Powiatowej Policji w Lubinie. – Działania te zostały zainicjowane przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych, które przygotowało informatory zawierające wskazówki, jak zachować się w przypadku wystąpienia zagrożenia o charakterze terrorystycznym.

5Oprócz poradników, na zlecenie resortu przygotowano także film, który zawiera wskazówki dla pracowników placówek oświatowych, jak postępować w podobnych sytuacjach oraz w jaki sposób alarmować o zagrożeniu uczniów i nauczycieli. Po spotkaniu przeprowadzonym przez policję, przedstawiciele poszczególnych placówek będą szkolić swoich pracowników i uczniów.

Film możecie zobaczyć tutaj: www.youtube.com/watch?v=G5eKc6iGubI

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..