LUBIN. Szlagier dla Zagłębia!

PA3_8306W ramach 16. kolejki KGHM Metraco Zagłębie Lubin zmierzyło się przed własną publicznością z Vistalem Gdynia.

Lubinianki szybko rzuciły pierwszą bramkę. Po dwudziesty sekundach na listę strzelców wpisała się Agnieszka Jochymek. Później dały o sobie znać obydwie bramkarki i kolejne trafienie miało miejsce w czwartej minucie. Wówczas bramkę zdobyła Joanna Kozłowska z Vistalu. Kolejne fragmenty gry upłynęły pod znakiem przewagi miedziowych, znakomicie broniącej Moniki Maliczkiewicz i na tablicy wyników mieliśmy 4:1. O czas poprosił trener przyjezdnych, Paweł Tetelewski. Kolejną bramkę dla gdynianek znów zdobyła Kozłowska, ale po kwadransie było już 8:2 dla KGHM Metraco Zagłębia! Trzecią bramkę wiceliderki rozgrywek zdobyły dopiero w 20. minucie spotkania. Po dwóch bramkach z rzędu przyjezdne zniwelowały straty do dwóch trafień, ale podopieczne Bożeny Karkut wciąż utrzymywały bezpieczny 3-4 bramkowy dystans. Kiedy gdynianki doszły miedziowe na trzy trafienia, te włączyły piąty bieg i szybko odskoczyły. Na dwie minuty przed przerwą było 13:8, ale zawodniczki Vistalu zdobyły dwie ostatnie bramki w tej części spotkania.

Chwilę po zmianie stron przyjezdne za sprawą skutecznie grającej Moniki Kobylińskiej zmniejszyły straty do dwóch trafień. I znów miedziowe, kiedy tylko poczuły nóż na gardle znów rzuciły kolejne bramki. Kiedy w 33. minucie Małgorzatę Gapską pokonała Kaja Załęczna mieliśmy 16:11. W 39. minucie o czas poprosiła Bożena Karkut, jej drużyna prowadziła wówczas tylko 18:16. Niestety trzy minuty później przewaga miedziowych, po siódmej bramce Moniki Kobylińskiej stopniała całkowicie. O czwarty czas Bożena Karkut poprosiła w 44. minucie, kiedy na pierwszym prowadzeniu w meczu był Vistal. Chwilę później kolejną bramkę zdobyła Kinga Gutkowska i przewaga przyjezdnych wynosiła już dwa trafienia. Ważnego karnego w 50. minucie wykorzystała Anna Pałgan i był remis po 22. Kilkadziesiąt sekund później kibice zgromadzeni w hali RCS-u mieli powody do większej radości, bo Joanna Obrusiewicz rzuciła na 23:22, na 24:22 podwyższyła Kaja Załęczna. Skutecznie egzekwowane rzuty karne przez Iwonę Niedźwiedź dały Vistalowi remis na cztery minuty przed końcem. W ostatnich minutach niesione dopingiem kibiców miedziowe zmiażdżyły rywalki i odskoczyły na cztery bramki. Równo z końcową syreną wynik ustaliła Alekandra Zych.

MVP: Kaja Załęczna

KGHM Metraco Zagłębie Lubin – Vistal Gdynia 29:26 (13:10)

Zagłębie: Maliczkiewicz, Tsvirko, Chojnacka – Robótka, Załęczna 7, Piekarz 1, Pałgan 7, Obrusiewicz 5, Konofał, Paluch 3, Lalewicz 1, Piechnik 1, Walczak 1, Jochymek 3, Milejović.

Vistal: Gapska, Kordowiecka – Janiszewska 1, Łabuda 1, Niedźwiedź 5, Galińska, Dorsz, Kobylińska 9, Kłusewicz, Pałwowska 1, Zych 1, Kozłowska 4, Gutkowska 3, Kulwińska 1.