LUBIN. Szkoci lepsi od Polaków

cc160f50517655885943391e289a1d37Duet Aleksander Jabłoński – Paweł Smilowski przegrali w półfinałowym pojedynku ze Szkotami, Alexandrem Dunn i Adamem Hall.

Międzynarodowe Mistrzostwa Polski skończyły się dla naszych rodaków. W 1/2 finału mieliśmy okazję oglądać wyłącznie jedną walkę z udziałem Polaków. W deblu panów w szranki ze Szkotami stanęła dobrze prezentująca się w całym turnieju para Jabłoński – Smilowski. Pojedynek od samego początku bardzo dobrze układał się po myśli rywali biało-czerwonych. Silna zagrywka dała im prowadzenie 2:4. Polacy nie odpuszczali i walczyli do samego końca. Kilka dobrych akcji przy siatce i mieliśmy remis po 6. Niestety dla Polski, tego seta wygrali Szkoci, 16:21.

W drugiej części spotkania, Alexander Dunn i Adam Hall co chwilę zaskakiwali naszych kadrowiczów szybkimi zagrywkami. Polski duet odpierał ataki jak tylko potrafił, ale przegrał i tego seta 15:21. – Graliśmy z tymi przeciwnikami na międzynarodowych rozgrywkach w Belgi. Tam przegraliśmy minimalnie. Tutaj ta różnica była już bardziej widoczna. Nasi zawodnicy trochę psychicznie zagrali niż wczoraj. Zabrakło odpowiedniego podejścia. Cieszymy się, że mamy brązowy medal i punkty w rankingu – puentuje Paweł Lenkiewicz, szkoleniowiec polskich juniorów.