LUBIN. Szczypiornistki Zagłębia z srebrnymi medalami

AM 360KGHM Metraco Zagłębie Lubin zostało Wicemistrzem Polski w sezonie 2013/2014. W decydującym piątym meczu lubinianki uległy MKS Selgros Lublin 26:22 (13:12). W rywalizacji do trzech zwycięstw lublinianki wygrały 3:2.

Przy stanie 3:3 rzut karny w wykonaniu Aliny Wojtas obroniła Monika Maliczkiewicz. W 13 min drużyna gości odskoczyła na dwa „oczka” (6:8), lecz dzięki grze w przewadze po karze dla Pałgan gospodynie zniwelowały straty po bramkach Majerek i Doroty Małek. Chwilę później to lublinianki wyszły na dwubramkowe prowadzenie, jednak szybko do remisu doprowadziły Joanna Obrusiewicz i Pałgan. Na przerwę drużyny schodziły przy prowadzeniu 13:12 dla MKS po trafieniu z karnego Kamili Skrzyniarz.

Początek drugiej części spotkania to skuteczna interwencja Ekateriny Dzhukevy po rzucie Vanessy Jelić. W drużynie Zagłębia zaczęły pojawiać się błędy, co wykorzystały gospodynie wychodząc na prowadzenie 14:12 po trafieniu Majerek. Kapitan MKS, która rozegrała swoje ostatnie spotkanie w karierze, zaliczyła bardzo doby występ, a 5 min przed końcem podwyższyła prowadzenie do stanu 23:17. Drużyna gości ambitnie zmniejszała straty do trzech trafień po rzutach Obrusiewicz i Kingi Lalewicz (24:21), ale końcówka ponownie należała do gospodyń, które ostatecznie zwyciężyły 26:22 i po raz 17. w historii zdobyły mistrzostwo Polski.

MKS Selgros Lublin – KGHM Metraco Zagłębie Lubin 26:22

MKS Selgors Lublin: Dhukeva, Baranowska – Małek 6, Kocela 2, Majerek 9, Gęga 2, Drabik, Nestsiaruk, Mihdaliova, Skrzyniarz 2, Wojtas 5, Konsur, Rola, Wojdat, Repelewska, Kozimur

KGHM Metraco Zagłębie Lubin: Maliczkiewicz, Tsvirko – Załęczna 3, Piekarz, Pałgan 3, Semeniuk-Olchawa 4, Obrusiewicz 5, Paluch, Jelic 1, Lalewicz 2, Bader, Piechnik, Jochymek, Pielsz 4

Sędziowali: Sebastian Pelc i Jakub Pretzlaf (Rzeszów).

Widzów: 4 000

 

fot. Adam Michalik

Dodaj komentarz