LUBIN. Szczypiornistki Zagłębia w finale!

LH1-210103

Piłkarki ręczne KGHM Metraco Zagłębia Lubin potrzebowały tylko trzech meczów aby awansować do wielkiego finału mistrzostw Polski. Dziś miedziowe kolejny raz pokonały Vistal Gdynia i jako pierwsze zameldowały się w finale!

Pierwsza połowa była w wykonaniu miedziowych piorunująca. Niewiele brakowało, a tę część gry lubinianki wygrałyby różnicą 10. bramek! Licznik zatrzymał się na dziewięciu, co było bardzo dobrym wynikiem w perspektywie drugiej połowy.

Gospodynie wytrzymały tempo tylko w pierwszej części spotkania. Miedziowe prowadziły, po bramce Karoliny Semeniuk-Olchawy, kolejne trzy zdobyły gdynianki. Pogrom rywalem rozpoczął się od stanu 4:3. Sześć bramek z rzędu zdobyły podopieczne Bożeny Karkut i zrobiło się 4:10. Do końca pierwszej połowy miedziowe punktowały rywalki, w ofensywie prym wiodły Karolina Semeniuk-Olchawa i Klaudia Pielesz, a w bramce kolejny raz znakomite zawody rozgrywała Monika Maliczkiewicz. Podobnie jak w Lubinie Vistal w drugim meczu dał rzucić miedziowym tylko sześć bramek, tak i tym razem gospodynie zatrzymały się na sześciu trafieniach, Zagłębie do przerwy miało ich 15.

Od początku drugiej połowy gdynianki rzuciły się do odrabiania strat, a kolejne bramki Janiszewskiej sprawiły, że Bożena Karkut poprosiła o czas. Nic w tym dziwnego, gdyż w pięć minut miedziowi straciły prawie tyle samo bramek, co przez całą pierwszą połowę. Dokładnie sześć minut po wznowieniu gry Vistal miał na swoim koncie tyle samo bramek, co w pierwszej części spotkania. W 40. minucie strata ekipy z Gdyni stopniała do czterech bramek.  W ważnym momencie bramkę zdobyła Joanna Obrusiewicz, która wykorzystała kontrę swojej drużyny. Mogło być trzema a zrobiło się pięcioma. W 50.minucie Zagłębie odzyskało wyraźniejsze prowadzenie i już do końca kontrolowało przebieg wydarzeń na parkiecie. Lubinianki wygrały i awansowały do finału!

KS Vistal Gdynia  – KGHM Metraco Zagłębie Lubin 21:28 (6:15)

Vistal: Gapska – Janiszewska 8, Niedźwiedź 7, Galińska 4, Pawłowska 1, Zych, Dorsz, Kozłowska, Kulwińska, Andrzejewska 1.

Zagłębie: Maliczkiewicz – Załęczna 1, Pałgan 4, Semeniuk-Olchawa 9, Obrusiewicz 7, Jelić 1, Lalewicz 1, Bader 1, Piechnik, Jochymek, Pielesz 4.

 

Dodaj komentarz