LUBIN. Szczypiornistki wracają do grania

zlPo przerwie spowodowanej występem reprezentacji Polski na Mistrzostwach Europy, rozgrywki wznawia nasza rodzima PGNiG Superliga Kobiet. Pierwszym rywalem miedziowych w nowym 2015 roku będzie Aussie Sylex Sambor Tczew.

Obydwie drużyny w swoich ostatnich meczach nie zanotowały porażek, jednak dużo bardziej usatysfakcjonowane mogą czuć się zawodniczki z Tczewa. Sambor odniósł bowiem bardzo ważne zwycięstwo na własnym parkiecie, pokonując nieobliczalny KPR Jelenia Góra 27:25, mimo iż do przerwy przegrywał już 10:15. Miedziowe natomiast zgubiły punkt w Chorzowie, gdzie po niezwykle emocjonującym meczu zremisowały z tamtejszym Ruchem 30:30. W ligowej tabeli drużyny dzieli dziewięć punktów i sześć miejsc – KGHM Metraco Zagłębie Lubin plasuje się na czwartej, Aussie Sylex Sambor Tczew na dziesiątej pozycji.

O tym, że ekipy z Tczewa nie można lekceważyć może świadczyć fakt, iż w trakcie przerwy w rozgrywkach drużyna wzięła udział w elbląskim turnieju o Puchar Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Rywalizowały w nim 4 drużyny – Start Elbląg, Vistal Gdynia, AZS Łączpol AWFiS Gdańsk oraz Aussie Sambor Tczew. Nasze najbliższe rywalki zajęła dobre, drugie miejsce, ulegając tylko gospodyniom turnieju, a wygrywając m.in. z wiceliderem rozgrywek Superligi, Vistalem Gdynia.

Warto również odnotować fakt, zmiany na ławce trenerskiej tczewskiej drużyny. Sztab szkoleniowy Aussie Sambora powiększył się o Giennadija Kamielina, który został asystentem pierwszego trenera ekipy z Tczewa.

Do pierwszego meczu w nowym roku w dobrych nastrojach przystąpią lubinianki. Korzystając z ostatnich dni przerwy piłkarki ręczne KGHM Metraco Zagłębia Lubin sprawdziły swoją formę, grając sparingowy mecz z Ruchem Chorzów. Zwycięsko z tego pojedynku wyszły miedziowe. Najbardziej cieszy wysoka forma, powracającej po kontuzji Karoliny Semeniuk-Olchawy. „Semena” w sparingu z Ruchem rzuciła aż 10 bramek i wszyscy w Lubinie liczą, że wraz z jej formą przyjdą również wyniki i poprawa sytuacji w tabeli.

Póki co KGHM Metraco Zagłębie Lubin, o czym już wspominaliśmy zajmuje czwarte miejsce. Do trzeciego AZS-u Koszalin miedziowe tracą tylko dwa punkty, ale już do drugiego Vistalu Gdynia cztery, a do liderującego MKS-u Lublin aż siedem. W rundzie rewanżowej lubinianki zrobią wszystko, aby wywindować się jak najwyżej przed fazą play-off, tym bardziej, że do zdrowia powracają kolejne zawodniczki z Karoliną Semeniuk-Olchawą na czele.