LUBIN. Szczypiorniści Zagłębia walczą o utrzymanie

LH1-209152

Piłkarze ręczni Zagłębia Lubin rozegrają dziś spotkanie niezwykle ważne w kontekście walki o utrzymanie w PGNiG Superlidze. Miedziowi zmierzą się na wyjeździe z KPR-em Legionowo.

Podopieczni Jerzego Szafrańca od pewnego zwycięstwa nad Piotrkowianinem rozpoczęli rozgrywki w fazie play-out. Wówczas miedziowi mieli aż sześć punktów przewagi nad resztą stawki. W drugiej serii spotkań lubinianie, pomimo szaleńczej pogoni za rywalami, musieli uznać wyższość Gwardii Opole, przegrywając na własnym parkiecie 24:26. Wczorajsza wygrana Piotrkowianina w Opolu spowodowała, iż miedziowi mają nad drużyną z Piotrkowa Trybunalskiego tylko dwa punkty przewagi. Dzisiejszy mecz jest więc dla zawodników Zagłębia niezwykle ważny.

Gospodarze mają już tylko matematyczne szanse na utrzymanie się w Superlidze. KPR traci do Piotrkowianina siedem punktów, a do końca rozgrywek można ich zdobyć osiem. Ekipa z Legionowa już nie raz pokazała jednak, że walczy do końca o czym może świadczyć wygrana z Gwardią Opole czy niedawne zwycięstwo w Lubinie w rundzie zasadniczej, które pozbawiło Zagłębia udziału w fazie play-off.

Dodaj komentarz