LUBIN. Świątecznie, po krakowsku

IMG_8619Anna Szałapak, Jacek Wójcicki i Janusz Radek wprowadzili mieszkańców powiatu lubińskiego w magiczny nastrój świąt Bożego Narodzenia. W kościele pod wezwaniem Maksymiliana Marii Kolbe odbył się „Koncert kolęd z szopką krakowską w tle”. Organizatorem bożonarodzeniowego kolędowania był, jak co roku, powiat lubiński.

Krakowscy artyści związani z kabaretem Piwnica Pod Baranami zaprezentowali lubińskiej publiczności „Koncert Kolęd z szopką krakowską w tle”. Projekt ujrzał światło dzienne w Paryżu w 1990 roku, a składa się z bożonarodzeniowych pieśni i piosenek skomponowanych dla Anny Szałapak.

– Z tym programem przewędrowałam wiele miejsc, szmat dróg. Byłam na różnych kontynentach. W Europie Zachodniej, jak i Wschodniej. Parę dni temu występowałam w Wilnie – mówi Anna Szałapak.

IMG_8590Tym razem krakowscy kolędnicy przywędrowali do Lubina. Dali koncert w kościele pod wezwaniem Maksymiliana Marii Kolbe. Kościelne ławy wypełnione były do ostatniego miejsca, a na koniec lubinianie podziękowali artystom owacją na stojąco. Wszyscy wychodzili z koncertu w bożonarodzeniowym nastroju. Artystom podziękował starosta lubiński, Adam Myrda – główny organizator koncertu bożonarodzeniowego.

IMG_8559– Kolęda jest mi bardzo bliska, bo pierwsze, co moje uszy usłyszały, jak przeszedłem na świat, a urodziłem się w właśnie w Wigilię, to była kolęda, którą śpiewała mi moja mama. Cieszę się bardzo, że tak wielu wspaniałych ludzi przyszło dziś wieczór, by posłuchać kolęd śpiewanych przez państwa. Była to uczta duchowa, która wprowadziła nas w nastrój Bożego Narodzenia – mówi Adam Myrda, starosta lubiński.

Już dziś zapraszamy na szerszą relację telewizyjną z tego wydarzenia, którą opublikujemy dla państwa w Wigilię Bożego Narodzenia. Będą wywiady ze wszystkimi wokalistami oraz bożonarodzeniowe życzenia. Zapraszamy.  

DRM

Dodaj komentarz