LUBIN. Stokowiec: Chcę zarazić piłkarzy entuzjazmem

11050039– Praca w Zagłębiu Lubin to ogromne wyzwanie i nobilitacja – to pierwsze słowa nowego trenera lubińskich piłkarzy Piotra Stokowca. Po raz pierwszy nowy szkoleniowiec miedziowych spotkał się z piłkarzami i dziennikarzami. Wczoraj rada nadzorcza klubu podjęła decyzję o zwolnieniu Oresta Lenczyka i zastąpieniu go Piotrem Stokowcem.

Zadaniem Piotra Stokowca jest utrzymanie Zagłębia w ekstraklasie. Szkoleniowiec zadebiutuje podczas niedzielnego meczu z Cracovią. Nowy trener mówi, że chce zarazić piłkarzy swoim entuzjazmem, bo wie, że w lubińskiej drużynie tkwi duży potencjał.

-Myślę, że jestem osobą, która poradzi sobie z zadaniem, jakie postawiły przede mną władze klubu- mówi Piotr Stokowiec, trener KGHM Zagłębie Lubin.

Zagłębie Lubin z szesnastoma punktami na koncie zajmuje przedostatnią pozycję w tabeli i broni się przed spadkiem.

– Nie poddajemy się jako klub i wierzymy, że uda nam się utrzymać w ekstraklasie- mówi Tomasz Dębicki, prezes Zagłębia Lubin.11050037

Asystentami nowego trenera będą Łukasz Smolarow i Miłosz Stępiński. Trenerem bramkarzy nadal będzie Ryszard Jankowski. Adam Buczek i Tomasz Bożyczko, który współpracowali z Lenczykiem, zostają w klubie.

Przed Stokowcem klub z Lubina prowadzili w tym sezonie Pavel Hapal, Adam Buczek i Orest Lenczyk. 

SZAT

 

Dodaj komentarz