LUBIN. Spokojne święta na drogach

gadający radiowóz 2Sześciu nietrzeźwych kierowców i dziewięć kolizji to bilans tegorocznego świątecznego weekendu na drogach powiatu lubińskiego. W ciągu pięciu dni drogi w mieście jak i powiecie patrolowało ponad 170 funkcjonariuszy.

Od Wigilii 24 grudnia do niedzieli 28 grudnia trwała w tym roku policyjna akcja „Boże Narodzenie”. Funkcjonariusze sprawdzali przestrzeganie dozwolonych prędkości, trzeźwość kierujących, jak i przestrzeganie zasad bezpieczeństwa.

– W tych działaniach brało udział 49 policjantów z wydziału ruchu drogowego oraz 123 z innych wydziałów naszej komendy. Był to spokojny weekend, bowiem odnotowaliśmy tylko 9 kolizji oraz 6 przypadków naruszenia przepisu kierowania w stanie nietrzeźwości – mówi Karolina Hawrylciów z lubińskiej komendy.

Tegoroczna akcja wypadła gorzej w porównaniu do działań z ubiegłego roku. Jednak, jak podkreśla Karolina Hawrylciów – ubiegłoroczna akcja trwała o dwa dni krócej.

– W 2013 odnotowaliśmy mniej zdarzeń drogowych: 5 kolizji i jedną szkodę komunikacyjną oraz jeden przypadek nietrzeźwego kierującego i dwóch po użyciu – dodaje policjantka.

Tegoroczny wynik akcji drogowej w Lubinie wypada bardzo dobrze na tle całej Polski, gdzie w sumie w ciągu pięciu świątecznych dni doszło do 303 wypadków, w których zginęło 35 osób, a 406 zostało rannych. Policja zatrzymała też 933 pijanych kierowców.  

DRM/ FOT. ARCHIWUM POLICJI

Dodaj komentarz