LUBIN. Sensacje w Pucharze Lubina

IMG_6469Znamy coraz więcej rozstrzygnięć w Pucharze Lubina Playarena. Dzisiejsza porażka UZZM Ice StorM z FLASH Team jeszcze bardziej skomplikowała sytuacje w tegorocznej edycji lubińskiego pucharu. Zwycięstwo drużyny Łukasza Orlińskiego co prawda nie dało awansu jego drużynie do ćwierćfinału, lecz pozbawiło pierwszego miejsca w grupie swoich rywali.

Spotkanie wicemistrza Lubina z beniaminkiem II ligi odbywało się w całkiem innej scenerii niż typowe mecze w Playarena. Z osiedlowych boisk zawodnicy przenieśli się do hali przy ulicy Składowej. Na niej lepiej poradzili sobie drugoligowcy, którzy pokonali zdecydowanego faworyta tego spotkania 9:6. Taki wynik spowodował, że o awansie decydować musi „mała tabelka” z meczach trzech drużyn – FLASH Team, UZZM Ice StorM oraz Klanu Urwisów. W niej najlepsi okazali się zawodnicy Urwisów, którzy w sytuacji w której wszystkie zespoły miały po trzy punkty legitymowali się najlepszym bilansem bramkowym (19:17). Za ich plecami z identycznym bilansem dwóch bramek na plusie, jednak z mniejszą liczbą strzelonych goli uplasował się UZZM Ice StorM. FLASH Team pomimo trzech zwycięstw w czterech meczach żegna się z tegoroczną edycją Pucharu Lubina.

Równie ciekawie toczy się rywalizacja w innych grupach. Rozstrzygnięcia poznaliśmy już w grupie B, gdzie z pierwszego miejsca awansowała Ekipa Janusza Raka, a z drugiego HiTec Film Łechta Calcio. Wszystko wskazuje na to, że wszystko jasne jest także w grupie A, gdzie pierwsze będą Plejasy a na drugim miejscu kolejny z faworytów FC Barcelubin. Najwięcej niewiadomych wciąż mamy w grupie D, gdzie jak dotąd rozegrano jedynie jedno spotkanie pomiędzy THC Jeżyce a DAR SanTForzą, które wygrał zespół Marka Leśniewskiego. Jeśli w pozostałych meczach nie zobaczymy niespodzianek to właśnie THC Jeżyce powinny wyjść z pierwszego miejsca, a drużyna Mateusza Simlata z drugiego.

Takie wyniki w fazie grupowej powodują, że już w ćwierćfinałach będziemy świadkami kilku ciekawych meczów. Wszystko wskazuje na to, że z drugich miejsc w grupach wyjdą renomowane same renomowane zespoły – wicemistrzowie Lubina UZZM Ice StorM, brązowi medaliści HiTec Film Łechta Calcio oraz dwaj finaliści z przed roku – FC Barcelubin oraz obrońca tytułu DAR SanTForza. Z całą pewnością każdy z tych zespołów marzyć będzie o tym, by w kolejnej rundzie nie trafić na Ekipę Janusza Raka.

Dodaj komentarz