LUBIN. Rusza wielka majówka

piwo i kwiaty Kwiaty i piwo będą królować podczas majówki w Lubinie. Od dziś do trzeciego maja trwać będzie Festiwal Kwiatów i Roślin oraz Festiwal Piwa. To druga edycja obu imprez, które odbędą się na lubińskich błoniach.

Na miejscu są już wystawcy kwiatów, rozstawiają się również browary i dystrybutorzy piwa.

– Oprócz naszych podstawowych piw, przywieźliśmy „podróże Kormorana”, a więc różne ciekawe piwa z wielu miejsc świata. Będzie można wszystkiego pokosztować i kupić u nas piwka z górnej półki, niezwykle smaczne. Nasze piwa są ważone, a nie produkowane. Są one długo leżakowane, górnej jak i dolnej fermentacji. Wszystko zależy od tego, co chcemy sobie dzisiaj wypić – mówi Krzysztof Kasprzak, Browar Kormoran Olsztyn.

festiwal_piwa14Każdy z odwiedzających Festiwal Kwiatów i Roślin znajdzie coś dla siebie. Będą stoiska z kwiatami, aromatycznymi ziołami i sadzonkami przeróżnych gatunków roślin. Można będzie również kupić nawozy, narzędzia, czy podłoża do uprawy krzewów i kwiatów.

– Zaprosiliśmy dwóch liderów branży ogrodniczej, a więc największą w Europie firmę Agrecol, która jest zdecydowanym liderem jeśli chodzi o nawozy i środki ochrony roślin. Naszym drugim tuzem będzie firma Kronen – największy europejski producent podłoża i ziemi – mówi Leszek Korolewicz, CO AGAWA w Lubinie, współorganizator Festiwalu Kwiatów i Roślin.

plakat-POLSKA-W-KWIATACH2-686x986mmPonadto zaplanowano warsztaty piwowarstwa domowego, giełdę birofilską, pokazy florystyczne, a także warsztaty wytwarzania słodyczy i zajęcia dla dzieci. Cztery prelekcje poprowadzi też Witold Czuksanow, znany z programu TVP 1 „Rok w ogrodzie”. Przeprowadzi on również akcję „Polska w kwiatach”. Będzie sadził razem z lubinianami rośliny w mieście.

Na scenie wystąpią takie gwiazdy jak Budka Suflera, Mela Koteluk, Ania Rusowicz.

– Wejścia na festiwale będą biletowane. Na Festiwal Piwa wszystkie bilety są w tej samej cenie. Natomiast na Festiwal Kwiatów i Rośli ceny będą zróżnicowane, mamy na przykład bilety ulgowe jak i rodzinne – mówi Marek Zawadka, dyrektor Wzgórza Zamkowego i organizator obu festiwali.  

DRM/ MATERIAŁY OK WZ

Szczegółowy program imprez poniżej.

plakat festiwale 3plakat festiwale 2plakat festiwale

Dodaj komentarz