LUBIN. Rusza Memo Travel Sensible Liga

Memo Travel Sensible LigaJuż 30 kwietnia o godzinie 18:00 do gry powrócą uczestnicy lubińskiej ligi, którzy rozpoczną rywalizacje w piątym sezonie Memo Travel Sensible Ligi organizowanej przez Stowarzyszenie „Jeden Lubin”. Zawodnicy tym razem rywalizować będą zespołami z ligi hiszpańskiej.

Sensible Soccer to seria gier komputerowych, a dokładniej zręcznościowych i managerskich piłek nożnych (nie symulatorów). Gra cieszyła się ogromną popularnością we wczesnych latach 90 i do dzisiaj jest uważana za grę kultową. Stworzona została przez Sensible Software i wydana na komputery Amigi i Atari ST w 1992 roku. Widok boiska z lotu ptaka, możliwość edycji zespołów, niesamowita grywalność sprawiły, że znana jest niemal wszystkim starszym graczom. Okazuje się, że wciąż ma tysiące fanów na całym świecie.

– Pomysł na zorganizowanie cyklicznych rozgrywek w Sensible Soccer zrodził się w Lubinie w 2006 roku. Od tego czasu w naszym mieście odbyły się cztery sezony ligowe – każdy po 10 kolejek oraz sześć ogólnopolskich turniejów. W jednym z nich do Lubina zawitali także aktywni gracze z Niemiec – mówi Łukasz Lemanik, pomysłodawca zawodów.

Dzięki rozgrywkom ligowym, a także corocznym turniejom Lubin nazywany jest „Stolicą Sensible”. Obecnie trwają przygotowania do startu piątego sezonu lokalnej ligi, w której wystąpić będą mogli wszyscy chętni. Rozgrywki ligowe trwać będą dziesięć miesięcy i rozgrywane będą raz w miesiącu. Wszystkie drużyny będą miały ustawione identyczne parametry umiejętności. Jak przekonują organizatorzy, na zawodników będzie czekało sporo atrakcji.

– Zachęcamy do zapisów do Memo Travel Sensible Ligi. Poza dobrą zabawą przy kultowej grze komputerowej zapewniamy wszystkich uczestnikom wspaniałą atmosferę i wiele emocji. Dodatkowym „smaczkiem” będzie z całą pewnością możliwość wygrania weekendowej wycieczki do Pragi dla dwóch osób ufundowaną przez sponsora rozgrywek – biuro podróży Memo Travel – mówi Adam Michalik, prezes Stowarzyszenie „Jeden Lubin”

W dotychczasowej historii rozegrano w Lubinie już cztery sezonu Sensible Ligi. Najbardziej utytułowanym zawodnikiem jest trzykrotny jej zwycięzca i multimedalista Mistrzostw Polski – Marcin Romańczuk.

Zapisać do Memo Travel Sensible Liga można się poprzez wysłanie wiadomości z imieniem i nazwiskiem na adres : jedenlubin@gmail.com. Tam też można uzyskać więcej informacji o rozgrywkach.

Dodaj komentarz