LUBIN. Rozpoczęli testy sprawnościowe.

IMG_0963

Obowiązkowe testy sprawnościowe dla przyszłych uczniów rozpoczęły się w Zespole Szkół Sportowych w Lubinie. To dla dzieci i młodzieży pierwszy krok w staraniach o przyjęcie do placówki. Ostatecznie oprócz punktów zdobytych podczas prób sprawnościowych brana będzie również pod uwagę średnia ocen z przedmiotów obowiązkowych, dobry stan zdrowia i ocena z zachowania.

Przyszli uczniowie mogą wybrać którą dyscyplinę sportu chcą uprawiać. ZSS prowadzi nabór do klas sportowych o profilach piłka ręczna, łyżwiarstwo szybkie, lekkoatletyka i pływanie.

– Szkoła sportowa to jednak nie tylko aktywność fizyczna, nasza szkoła z powodzeniem łączy naukę ze sportem. Jest to wyjątkowa placówka, dlatego zapraszamy do niej wszystkich chętnych- mówi Barbara Szymańska- dyrektor ZSS w Lubinie.IMG_0935

Sukcesy szczypiornistek KGHM Metraco Zagłębia Lubin sprawiają, że duża część dzieci i młodzieży chce trenować piłkę ręczną. Przyjęcia do klasy o tym profilu cieszą się ogromnym zainteresowaniem.

– Trenowałam piłkę ręczną od wielu lat i wiem jak dużo dzięki niej się nauczyłam i osiągnęłam- mówi Elżbiet Szczepaniak.trenerka tej dyscypliny w ZSS w Lubinie.

IMG_0945Jeśli ktoś zamierza pójść w ślady Otylii Jędrzejczak, swoje umiejętności może szkolić w klasie o profilu pływackim. Do wyboru przyszli uczniowie mają ponadto łyżwiarstwo szybkie i lekkoatletykę. O terminach testów sprawnościowych do wszystkich klas, a także o zasadach przyjęcia do szkoły podstawowej, gimnazjum i liceum można przeczytać na stronie szkoły www.zsslubin.pl

SZAT

 

Dodaj komentarz