LUBIN. Rozległe obrażenia przyczyną zgonu kierowców na zakręcie w Osieku

_MG_0189Rozległe obrażenia ciała były przyczyną śmierci dwóch kierowców, którzy zginęli w ostatni weekend na zakręcie w Osieku. – Tak wynika z sekcji zwłok- mówi Liliana Łukasiewicz z legnickiej prokuratury. Jako wstępną przyczynę obu wypadków biegły podaje niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze i niezapanowanie nad pojazdem.

W piątek ciężarówka czołowo zderzyła się tam z oplem agilą. Zginął 62-letni kierowca osobówki. W niedzielę niemal w tym samym miejscu zginął 23-letni kierowca renault megane.

Obaj mężczyźni doznali rozległych obrażeń ciała przede wszystkim w obrębie czaszkowo-mózgowym.

– 62-latek miał m.in. złamaną podstawę czaszki i rozległe obrażenia wewnętrzne, podobnie jak  23-latek z Krosna Odrzańskiego, który dodatkowo doznał obrażeń powstałych w wyniku pożaru, który wybuchł w samochodzie- mówi Liliana Łukasiewicz z legnickiej prokuratury.

Ostateczne opinie w obu sprawach zostaną opracowane po przeprowadzeniu postępowania dowodowego. Tymczasem trwają rozmowy z zarządcą drogi K36, czyli Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad o możliwości umieszczeniu w feralnym miejscu fotoradaru. Póki co, pojawiły się tam tymczasowe sygnały świetlne które zostały umieszczone nad znajdującymi się w tym miejscu znakami ostrzegawczymi.

SZAT/FOT.E.DRZYMAŁA

Dodaj komentarz