LUBIN. Rondo w budowie, uwaga korki!

11060045Na skrzyżowaniu ulic Jana Pawła II i Bolesławieckiej praca wre. Od kilku dni trwa tam budowa ronda turbinowego. Mieszkańcy muszą uzbroić się w cierpliwości, bo miejsce to jest nieprzejezdne, jednak już na koniec lipca ruch będzie odbywać się płynnej i bezpieczniej.

Od kilku dni na skrzyżowaniu ulic Jana Pawła II z Bolesławiecką trwają intensywne prace. Z ruchu wyłączony został odcinek od ulicy Chocianowskiej do Leszczynowej. Zmotoryzowani mieszkańcy przede wszystkim osiedli Polne i Ustronie muszą się uzbroić w cierpliwość.

11060048– W tym miejscu powstaje rondo turbinowe. Będzie to totalna przebudowa tego skrzyżowania. Dotychczas nie było tu sygnalizacji świetlnej. W związku z tym, że ruch w naszym mieście ciągle się nasila to zmotoryzowani mieszkańcy narzekają na korki w tym miejscu, zwłaszcza w godzinach szczytu. Rondo turbinowe poprawi nie tylko przepustowość tego skrzyżowania, ale również bezpieczeństwo – Jacek Mamiński, rzecznik prasowy prezydenta Lubina

Dla osób podróżujących w kierunku Ustronia zalecane są objazdy Aleją Generała Maczka oraz Aleją Kaczyńskiego.

11060046– Te utrudnienia w ruchu, za które wszystkich serdecznie przepraszamy, potrwają do końca lipca. Po tym terminie będzie tam można przejechać sprawnie, szybko, nie stojąc w korkach – dodaje Mamiński.

Inwestycja będzie kosztować ponad 2 mln 100 tysięcy złotych. Oprócz ronda turbinowego, w ramach projektu wybudowane zostaną ścieżki rowerowe, i chodni. Przebudowane natomiast sieci kanalizacji deszczowej i oświetlenia drogowego.  

DRM

Dodaj komentarz