LUBIN. Rocznica 1 sierpnia. Zatrzymaj się i przyłącz

1-sierpnia-2-766x510Starosta lubiński Adam Myrda apeluje do wszystkich mieszkańców powiatu, aby 1 sierpnia o godzinie 17 oddać hołd bohaterom. W tym roku obchodzona jest 72. rocznica wybuchu powstania warszawskiego. W Lubinie już po raz kolejny w godzinę „W” w różnych punktach miasta odpalone zostaną race.

– 1 sierpnia o godzinie 17 zawyją syreny. Chciałbym zaprosić wszystkich mieszkańców do udziału w obchodach i uczczenia pamięci bohaterów nie tylko przy tablicach pamięci przy ulicy Pruzi, gdzie odbędą się główne uroczystości, ale również gdziekolwiek będziemy w tym czasie się znajdować. Zareagujmy na wycie syren obwieszczających moment wybuchu powstania – mówi Adam Myrda, starosta lubiński.

W tym roku obchody wybuchu powstania warszawskiego organizowane są z dużym rozmachem. W kilku punktach miasta odpalone zostaną race.

– Chcemy dotrzeć do jak najszerszego grona mieszkańców. Zauważyłem też z roku na rok coraz większe zainteresowanie społeczeństwa tymi obchodami – dodaje Adam Myrda.

Po raz pierwszy w obchodach rocznicy wezmą też udział wolontariusze. Będzie można ich spotkać w kilku miejscach. Będą ubrani w charakterystyczne czerwone koszulki z symbolem Polski Walczącej oraz literą „W”.

Główne uroczystości odbędą się pod tablicami pamięci przy ulicy Pruzi.

Autor: MRT

Dodaj komentarz