LUBIN. Reprezentant Czech na testach w Zagłębiu

zlsa_RGB

Dziś do zespołu Piotra Stokowca dołączyło dwóch nowych zawodników: czeski bramkarz Zdenek Zlamal oraz obrońca Michał Grudniewski. Obaj walczyć będą o angaż w KGHM Zagłębiu.

Michał Grudniewski przez ostatnie pół roku grał w pierwszoligowej Pogoni Siedlce. Jesienią wystąpił w 18 spotkaniach, w których zdobył 1 gola, co ciekawe bramkę strzelił w meczu z Zagłębiem Lubin. Mierzący 188 centymetrów wzrostu defensor ma 21 lat. Grudniewski w przeszłości był zawodnikiem: Zagłębia Sosnowiec, Legii Warszawa, Hutnika Warszawa (juniorzy) i KS Łomianki (juniorzy). – Jesienią Michał rozegrał kilka dobrych spotkań w lidze. Rozwiązał swój kontrakt z Pogonią Siedlce i uznaliśmy, że warto go sprawdzić w Zagłębiu – tłumaczy na łamach oficjalnej strony drużyny Piotr Burlikowski, dyrektor sportowy.

Zdenek Zlamal to najlepszy bramkarz ligi czeskiej sprzed dwóch sezonów. Latem golkiper starał się o angaż w Koronie Kielce, jednak z powodów zdrowotnych przerwał testy i poddał się zabiegowi rekonstrukcji więzadeł w kolanie. Wówczas skończył się jego kontrakt z Sigmą Ołomuniec. W ostatnich miesiącach był jednak zawodnikiem czeskiego klubu, bo podpisano z nim krótkoterminową umowę. Czeski bramkarz ma Bogota piłkarskie CV, oprócz czołowych klubów czeskich, reprezentował barwy włoskiego Udinese (z którego wypożyczano go do: hiszpańskiego FC Cadiz oraz Slavii Praga) oraz FC Bari (wypożyczenie do Sigmy Ołomuniec i wykup).

Zdenek Zlamal zaliczył 1 występ w reprezentacji Czech oraz 9 gier dla reprezentacji U-21.

Dodaj komentarz