LUBIN. Reggae w Muzie

NaamanJuż dziś w lubińskim Centrum Kultury „Muza” zagra zespół Naaman. Lubińska formacja reggae znana szerszej publiczności między innymi z udziału w talent show „Must Be the Music” oraz ostatnio występem w programie Kuba Wojewódzki.

Koncert promujący drugi album zespołu Naaman odbędzie się dziś o godzinie 19:00. Producentem albumu jest Agim Dzejlijli z zespołu Oszibarack. Gościnnie na płycie pojawia się m. in. Michael Rose – wokalista zespołu Black Uhuru, jeden z najbardziej cenionych na świecie głosów reggae.

Krążek zapowiada się bardzo obiecująco, tym bardziej, że Naaman wysoko postawił sobie poprzeczkę pierwszą płytą „Siła”, która została wydana w 2011 roku przy wsparciu lubińskiej Muzy.

– Naaman to generująca niesamowitą energię i silny emocjonalny przekaz formacja z Lubina, tworząca od kilku lat, szeroko pojętą, polską scenę reggae (nurty: roots, modern roots, dub, dancehall). Jest to kooperacja doświadczonych muzyków i młodych, żywiołowych wokalistek – czytamy na oficjalnej stronie zespołu.

Grupa zadebiutowała w 2003 roku na festiwalu Reggae Nad Bzurą. Największe festiwale, w których wzięli udział to Przystanek Woodstock (2006), Slot Art Festiwal (2006), Ostróda Reggae Festiwal (2006), Reggae na Piaskach.

DRM/fot. CK Muza

Dodaj komentarz