LUBIN. Zmiana pokoleniowa w lubińskim aeroklubie

IMG_4397Zmiany w zarządzie lubińskiego Aeroklubu Zagłębia Miedziowego nastąpiły na ostatnim walnym zgromadzeniu. Do dymisji podali się wszyscy szefowie AZETEM-u. Wśród wieloletnich członków wybrano nowe władze. 

Rezygnację złożył dotychczasowy prezes Stefan Jurczeniak, jego zastępca Tadeusz Maćkała, radny powiatu lubińskiego oraz drugi wiceprezes – Janusz Bugiel.

– Nie podali powodów, z jakich to zrobili – mówi Andrzej Onitsch, wiceprezes AZETEM-u. 

IMG_4404– Odmłodziliśmy zarząd, jednak za zgodą poprzednich władz, które przez ostatnią dekadę przyglądały się nam. Nastąpiła zmiana pokoleń. Myślę, że będzie pozytywnie – dodaje Krzysztof Woelke, wiceprezes AZETEM-u. 

IMG_4410Nowym szefem lubińskiego aeroklubu został Stanisław Haczyński. Nowo powołane władze stawiają przed sobą wiele nowych wyzwań. 

– Mamy parę takich rzeczy, które chcielibyśmy doprowadzić do końca, a nie zdążyliśmy jeszcze zrealizować. Mamy wiele nowych pomysłów. Wszystko po to, żeby status lotniska znacznie się poprawił i aby wzrosło jego znaczenie w regionie. Chcemy pokazać, że jest to węzeł komunikacyjny – dodaje Onitsch. 

Członkowie poprzedniego zarządu pracowali w lubińskim aeroklubie około 30 lat. 

DRM


Dodaj komentarz