Opublikowany: pon, Lut 25th, 2019

Lubin przestał być górniczy (WIDEO)

Fot. FB Miasto Lubin

Gdy w czerwcu pierwsze pociągi pasażerskie ruszą z naszego miasta, nie wyjadą jak przed laty ze stacji Lubin Górniczy, a z Lubina. – W rozkładzie jazdy będzie już oficjalnie stacja Lubin, nie Lubin Górniczy. Tak będzie w rozkładach jazdy pociągów, na tablicach informacyjnych i oznakowaniach – informuje Mirosław Siemieniec, rzecznik prasowy PKP Polskich Linii Kolejowych.

PKP PLK zdecydowała się zmienić nazwę stacji kolejowej w Lubinie na tożsamą z nazwą miasta.

– Będzie wygodna w szybkiej, prawidłowej orientacji, szczególnie dla podróżnych z innych regionów. PKP Polskie Linie Kolejowe dostosowują nazwy stacji i przystanków tak, by były jednoznaczne i ułatwiały komunikację oraz orientację w regionie, a także w podróżach koleją – dodaje Siemieniec, wskazując, że tylko w 2018 roku zmieniono między innymi Wolin Pomorski na Wolin, wprowadzono Szulborze Wielkie w miejsce Szulborze-Koty, a na Dolnym Śląsku Twardogóra Sycowska zmieniła się na Twardogórę.

– Zmiany wprowadzane są najczęściej podczas modernizacji i przebudowy obiektów – przyznaje rzecznik prasowy PKP PLK.

Obecnie linia kolejowa z Legnicy do Rudnej Gwizdanów, która przebiega przez Lubin, jest modernizowana. Przebudowywane są wszystkie stacje i przystanki, więc była okazja, by zmienić nazwę lubińskiej stacji. Pierwsze pociągi pasażerskie powinny wyjechać na tę trasę w połowie tego roku. Według rozkładu jazdy Kolei Dolnośląskich, z naszego miasta pociąg wyjedzie 9 czerwca.

Co ciekawe, stacja w Lubinie nie zawsze nosiła nazwę Lubin Górniczy. Jak podaje bazakolejowa.pl, najpierw był Lüben, potem Lubiń Lignicki, Lubin Legnicki, przez chwilę Lubin, a od lat 80. Lubin Górniczy.

źródło: Lubin.pl


Materiał filmowy TV Regionalna.pl:

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..