LUBIN. Przełamali się opłatkiem

IMG_3430Świątecznymi zapachami i dźwiękiem kolęd wypełnił się dziś budynek Warsztatów Terapii Zajęciowej w Lubinie. Podopieczni „Promyka” i „Słoneczka” zorganizowali spotkanie opłatkowe. W uroczystości wzięli udział m.in. przedstawiciele władz miasta i powiatu lubińskiego a także szefostwo miejskich spółek.

Wigilijny barszcz z uszkami, smażona ryba, śledzie, wszystkie te potrawy pojawiły się na pięknie przystrojonych stołach. Świąteczne dania i dekoracje przygotowali podopieczni ośrodka wspólnie ze swoimi opiekunami.

Dla podopiecznych warsztatów terapii zajęciowej dzisiejsze spotkanie opłatkowe było wyjątkowe. Wyjątkowi też byli zaproszeni goście. Ośrodek odwiedził m.in. starosta lubiński, przewodniczący Rady Miejskiej.

Takie spotkania wprowadzają wszystkich w nastrój przedświąteczny, a mnie od razu przypominają się święta w moim rodzinnym domu- mówi Adam Myrda,  starosta lubiński.

Dzisiejsze spotkanie rozpoczął występ młodziezy. Kilkutygodniowe przygotowania opłaciły się i wszystko poszło zgodnie z planem. Po występie było wspólne kolędowanie i dzielenie się opłatkiem.

To był dla nas wyjątkowy rok i takich 12 kolejnych miesięcy życzyłbym sobie w 2015 roku- powiedział szef Stowarzyszenia „Równe Szanse” – Dariusz Jankowski.

SZAT

 

 

 

Dodaj komentarz