LUBIN. Porażka KGHM Zagłębia przez błąd trenera?

PA3_5457Piłkarze KGHM Zagłębia Lubin w końcu znaleźli swojego pogromcę. Podopieczni Piotra Stokowca ulegli na wyjeździe Lechii Gdańsk 3:1, choć po pierwszej połowie prowadzili po bramce Michala Papadopoulosa.

Przed spotkaniem ciężko było wytypować zdecydowanego faworyta. Z jednej strony silna kadrowo Lechia grająca na własnym terenie, a z drugiej będący w ostatnim czasie w bardzo wysokiej formie Miedziowi. W pierwszych minutach meczu walka toczyła się przede wszystkim w środku pola, a żaden z zespołów nie był w stanie stworzyć sobie klarownej sytuacji. Na taką czekaliśmy aż do 34. minuty, gdy Janus świetnie ograł na prawej stronie boiska Gersona i zagrał w pole karne, a Papadopoulosowi pozostało tylko umieścić futbolówkę w bramce. Dzięki bramce Czecha to lubinianie wyszli na prowadzenie. Gdańszczanie jeszcze przed przerwą mieli okazję do wyrównania, jednak świetnej sytuacji nie wykorzystał Nazario.

W przerwie meczu w sztabie KGHM Zagłębia zrobiło się nerwowo i już w 46. minucie Piotr Stokowiec zdecydował się zdjąć Krzysztofa Piątka, a w jego miejsce wprowadzić Jarosława Jacha. To oznaczało nic innego jak próba utrzymania jednobramkowego prowadzenia. Tak szybka próba obrony wyniku skończyła się dla Miedziowych tragicznie, ponieważ już w 52. minucie Lechia doprowadziła do wyrównania, a dziewięć minut później już prowadziła po kontrowersyjnym rzucie karnym podyktowanym za wątpliwy faul Dąbrowskiego. KGHM Zagłębia grającego piątką obrońców nie było stać na stworzenie żadnej klarownej sytuacji, co gorsze w 81. minucie swoją trzecią bramkę zdobyli gdańszczanie. Dopiero dwie bramki straty zmusiły Stokowca do powrotu systemu gry z czwórką obrońców i dwójką napastników, ponieważ na siedem minut przed końcem Todorovskiego zmienił Sobków. Zmiana ta była już jednak za późna i Miedziowi przegrali pierwszy mecz od 7 sierpnia.

Lechia Gdańsk – Zagłębie Lubin 3:1 (0:1)

Bramki: Kuświk (53′ i 61′), Mak (79′) – Papadopoulos (34′)

Lechia Gdańsk: Marko Marić – Grzegorz Wojtkowiak (60′ Mario Maloca), Rafał Janicki, Gerson, Jakub Wawrzyniak – Maciej Makuszewski, Daniel Łukasik, Aleksandar Kovacević, Bruno Nazario (46′ Michał Mak), Milos Krasić  (74′ Sławomir Peszko) – Grzegorz Kuświk

Zagłębie Lubin: Konrad Forenc  – Aleksandar Todorovski (83′ Eryk Sobków), Lubomir Guldan, Maciej Dąbrowski, Dorde Cotra – Krzysztof Janus, Jakub Tosik, Jarosław Kubicki, Łukasz Janoszka (60′ Jan Vlasko), Krzysztof Piątek (46′ Jarosław Jach) – Michal Papadopulos