LUBIN. Półfinał nie dla Cuprum

skraPomimo, że siatkarze Cuprum prowadzili 1:0 przegrali ostatecznie ze Skrą 1:3. To bełchatowianie awansowali do półfinału Pucharu Polski.

Faworytem spotkania byli gospodarze, jednak ostatnie wyniki osiągane przez Skrę pozwalały lubińskim kibicom mieć nadzieje na korzystny wynik, a było one jeszcze większe po pierwszym secie, którego podopieczni Gheorghe Cretu wygrali do 23. W drugiej odsłonie bełchatowianie szybko sprowadzili przyjezdnych na ziemię. W tej partii emocji praktycznie nie było. Drugi set zakończył się 10-punktową wygraną Skry. Trzecia odsłona spotkania rozpoczęła się po myśli lubińskiej ekipy, która szybko wyszła na kilkupunktowe prowadzenie. Kiedy Cuprum prowadziło 17:10 wydawało się, że ten set padnie łupem właśnie tej drużyny. Tymczasem wysoka przewaga szybko stopniała i zrobiło się po 21. Ostatecznie Skra wygrała 25:23. Taki obrót sytuacji podciął skrzydła lubinianom. W czwartym secie od początku do końca prowadzili gospodarze, wygrywając całe spotkanie 3:1.

PGE Skra Bełchatów – Cuprum Lubin 3:1 (23:25, 25:15, 25:23, 25:20)

PGE Skra: Uriarte, Wlazły, Kłos, Wrona, Conte, Winiarski, Tille (libero) oraz Marechal, Brdjović, Lisinac, Piechocki (libero)

Cuprum: Łomacz, Romać, Paszycki, Michalak, Trommel, Borovnjak, Rusek (libero) oraz Gorzkiewicz, Łapszyński