LUBIN. Pojazd za ponad milion złotych

3-20160422_110119Ponad milion złotych wydało Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania w Lubinie na nową śmieciarkę. Pojazd dzisiaj po raz pierwszy wyjechał na ulice miasta.

Zakup tego auta zwiększył liczebność taboru MPO do ośmiu specjalistycznych pojazdów bezpylnych. Nowy nabytek marki Scania ma silnik o pojemności 9 tys. cm³ i mocy 320 KM oraz automatyczną skrzynię biegów. Przystosowany jest do zbierania zarówno odpadów zmieszanych, jak i gromadzonych selektywnie. Jednorazowo może zmieścić aż 21 metrów sześciennych skompresowanych śmieci. Pojazd wyposażony jest także w system monitoringu pozwalający kierowcy na stały kontakt, także głosowy, z pracownikami obsługującymi kontenery.

– Nowe auto posiada wiele systemów wspomagających pracę kierowcy, zarówno w kwestii komfortu pracy jak i bezpieczeństwa załogi oraz innych użytkowników dróg – mówi Edward Siwak, prezes MPO. – Norma emisji spalin na poziomie EURO 6 w znacznym stopniu zmniejszy zanieczyszczenie środowiska, redukując do minimum emisję spalin. Dodatkowo pojazd wyposażony jest w nowoczesne urządzenie do mycia pojemników na odpady komunalne, co przełoży się pozytywnie na estetykę świadczonych przez MPO usług.

W zawartej z miastem umowie firma zobowiązała się do mycia raz w miesiącu pojemników na odpady. Razem z nowym nabytkiem MPO ma w tej chwili trzy śmieciarki z funkcją automatycznej dezynfekcji kontenerów.

Zakup śmieciarki jest najdroższą, ale nie jedyną inwestycją MPO. W ostatnich dniach spółka kupiła nowe kosiarki samobieżne marki Viking i kosy spalinowe firmy Stihl, które będą wykorzystywane do porządkowania terenów zielonych w mieście.

Dodaj komentarz