LUBIN. Pogrom na zakończenie

PA3_9873W ostatnim meczu piłkarki ręczne KGHM Metraco Zagłębia Lubin pokonały KPR Jelenia Góra. Tym samym miedziowe zajęły piąte miejsce w sezonie 2014/2015 PGNiG Superligi Kobiet.

Pierwszy mecz, rozegrany w Jeleniej Górze zakończył się czterobramkowym zwycięstwem miedziowych, dzięki czemu ekipa z Lubina miała sporą przewagę przed rewanżem. Lubinianki zapowiadały zwycięstwo na zakończenie sezonu i tak też się stało. Do piątej minuty lepiej radził sobie KPR i prowadził 4:3. Niespełna dziesięć minut później zawodniczki KGHM Metraco Zagłębia Lubin pokazały swoją dominację i zrobiło się 11:6. Z biegiem czasu przewaga miedziowych jeszcze rosła, oscylując w okolicach dziesięciu bramek. Do przerwy podopieczne Bożeny Karkut prowadziły różnicą siedmiu bramek.

Dziesięć minut po zmianie stron Zagłębie wygrywało różnicą dziesięciu bramek – 25:15. Miedziowe bramki rzucały głównie ze skrzydeł lub po skutecznych rzutach Joanny Obrusiewicz. Wynik cały czas oscylował w okolicach dziesięciu bramek i było wiadomo, że miedziowe zakończą sezon pewnym zwycięstwem. Tak też się stało, gdyż ostateczny wynik brzmiał 35:26.

Teraz lubinianki przygotowywać się będą do turnieju Final Four Pucharu Polski, który odbędzie się w Lubinie w dniach 16-17 maja.

MVP meczu: Joanna Obrusiewicz (Zagłębie)

KGHM Metraco Zagłębie Lubin – KPR Jelenia Góra 35:26 (21:14)

Zagłębie: Maliczkiewicz, Tsvirko, Chojnacka – Załęczna 6, Piekarz 6, Pałgan, Obrusiewicz 9, Paluch, Premović 3, Lalewicz 4, Piechnik 3, Lima, Walczak 1, Jochymek, Milojević 3.

KPR: Demiańczuk, Janik – Mączka Anna 6, Tomczyk 4, Uzar 4, Jasińska, Kozłowska, Oreszczuk, Winiarska, Dąbrowska 7, Michalak 5.