LUBIN. Pobili, bo odmówił papierosa.

afera policyjna (0)LUBIN. Pijani lubinianie pobili mężczyznę, bo nie chciał poczęstować jednego z nich papierosem. Bandyci są już w areszcie. Cała trójka w momencie zatrzymania była kompletnie pijana. Napastnicy w więzieniu mogą spędzić trzy lata.

Napastnik i poszkodowany przebywali w jednym z lubińskich lokali. W pewnym momencie mieszkaniec Lubina wyszedł na zewnątrz by zapalić papierosa. Za nim poszedł inny klient lokalu. Tu zażądał od mężczyzny poczęstowania papierosem. Spotkał się jednak z odmową. Wszystko wskazywało, że na tym cała sytuacja się zakończy, ponieważ mężczyzna wszedł do lokalu. Za kilka minut już w towarzystwie 2 kolegów wrócił jednak i wtedy zaczęła się awantura.
-Dwóch mężczyzn trzymało poszkodowanego, a trzeci uderzył go w twarz. Napastnicy na tym nie poprzestali. Gdy napadnięty upadł na ziemię, cała trójka zaczęła go bić i kopać-mówi Jan Pociecha z Komendy Powiatowej Policji w Lubinie.
Kilka minut po zdarzeniu na miejscu pojawili się lubińscy policjanci, którzy zatrzymali agresywnych mężczyzn. Wszyscy są mieszkańcami Lubina. Teraz trzeźwieją w policyjnym areszcie. W chwili zatrzymania mieli ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Pobity młody mężczyzna trafił do lubińskiego szpitala. Poza pęknięciem kości nosa i ogólnymi potłuczeniami, poszkodowany nie odniósł poważniejszych obrażeń.
Sprawcy są wieku od 18 do 21 lat, przed sądem odpowiedzą za pobicie.(szat)

Dodaj komentarz