LUBIN. Pobił policjantów, bo zatrzymali go do kontroli

IMG_1770Nietrzeźwy kierowca nie chciał poddać się policyjnej kontroli, więc próbował wymusić na funkcjonariuszach siłą, by odstąpili od czynności. Szarpał i bił policjantów, którzy próbowali sprawdzić alkomatem ilość alkoholu w wydychanym przez mężczyznę powietrzu. Za swoje czyny odpowie przed sądem.

– O tym, że samochodem marki Audi porusza się najprawdopodobniej nietrzeźwy kierowca policję poinformował zaniepokojony mieszkaniec jednej z miejscowości z gminy Lubin – mówi Karolina Hawrylciów z lubińskiej komendy.

Po wstępnej kontroli urządzeniem Alcoblow okazało się, że 36-letni mieszkaniec Lubina faktycznie jest nietrzeźwy. Mężczyzna jednocześnie był bardzo agresywny.

– Gdy policjanci próbowali poddać go dokładnej kontroli na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu znieważył ich. Ponadto naruszył nietykalność cielesną funkcjonariuszy, zadając uderzenia i szarpiąc się z nimi – dodaje Hawrylciów.

Od kierowcy została pobrana krew do dalszych badań na zawartość alkoholu w organizmie. Postawiono mu trzy zarzuty: znieważenia, naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariuszy oraz wymuszenia czynności urzędowych. Zastosowano wobec mężczyzny dozór policyjny. Grozi mu kara do trzech lat pozbawienia wolności.

DRM /fot. archiwum

Dodaj komentarz