LUBIN. Piotrcovia tłem dla Zagłębia

IMG_9478Pięć spotkań 4. kolejki PGNiG Superligi kobiet rozegranych zostało w środę. Czwarte zwycięstwo w sezonie odniosło KGHM Metraco Zagłębie Lubin.

W 17. minucie Zagłębie wygrywało 8:5, ale w kolejnych fragmentach gry Piotrcovia zdołała nieco zniwelować straty. Później znów przeważały gospodynie w bramce których dobrze spisywała się Monika Maliczkiewicz, a kolejne atomowe rzuty znajdujące drogę do bramki rywalek oddawała Joanna Obrusiewicz. Do przerwy wynik był sprawą otwartą i brzmiał 16:13.

W drugiej połowie lubinianki wrzuciły piąty bieg. Chociaż przez pierwsze dziesięć minut dystans Piotrcovii do Zagłębia wciąż wynosił trzy trafienia w 47. minucie było już 29:19! Na tym emocje w tym spotkaniu się skończyły. Taki wynik był doskonałą okazją do sprawdzenia zawodniczek, które w ostatnim czasie nie grały zbyt wiele. Na parkiecie pojawiły się Agnieszka Robótka, Karolina Brenkus czy Patrycja Chojnacka, która pod koniec spotkania doznała kontuzji. Kolejne bramki niezawodnej snajperki, Joanny Obrusiewicz, a także Kaji Załęcznej i Sanji Premović sprawiły, że wynik nie mógł być inny. W dryużynie z Piotrkowa prym wiodła Stefka Agova, ale jedna zawodniczka to zdecydowanie za mało na Zagłębie. Po końcowej syrenie podopieczne Bożeny Karkut cieszyły się z 11-bramkowej wygranej.

MVP spotkania została Joanna Obrusiewicz.

KGHM Metraco Zagłębie Lubin – MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski 38:27 (16:13)

Zagłębie: Maliczkiewicz, Tsvirko, Chojnacka – Robótka, Załęczna 6, Piekarz, Daszkiewicz, Obrusiewicz 13, Paluch 2, Premović 6, Lalewicz 3, Piechnik 4, Walczak 2, Jochymek, Milojević 2.

Piotrcovia: Skura, Opelt – Rol 3, Sobińska 4, Kucharska 2, Kopertowska, Piecaba 3, Nowak 4, Agova 11.

Sędziowie: Mariusz Marciniak, Piotr Radziszewski, Delegat ZPRP: Zbigniew Tarczykowski