LUBIN. Piotrcovia bez szans

zlSzczypiornistki KGHM Metraco Zagłębia Lubin bez większych problemów pokonały na wyjeździe przedostatnią w tabeli Piotrcovię Piotrków Trybunalski 24:19 (15:10). Dzięki wygranej lubinianki umocniły się na trzecim miejscu w tabeli.

Gospodynie prowadziły w tym meczu tylko raz – w 1. minucie, po bramce Agaty Rol. Szybko do remisu doprowadziła Kaja Załęczna, a w 5. minucie Zagłębie wygrywało 3:2. Od tego momentu lubinianki powiększały swoją przewagę, która po kwadransie wynosiła cztery trafienia – 10:6. W drużynie miedziowych brylowały Agnieszka Jochymek i Joanna Obrusiewicz, które do przerwy zdobyły 11 z 15 bramek dla naszej drużyny.

W drugiej połowie mecz przebiegał podobnie. Wciąż na bezpiecznym prowadzeniu były lubinianki. Siedem minuty po zmianie stron przewaga Zagłębia wynosiła już siedem bramek – 18:11. Do końca spotkania przewaga miedziowych ani przez chwilę nie była zagrożona, a miejscowe zdołały zniwelować straty jedynie do czterech bramek w 56. minucie. Podopieczne Bożeny Karkut wygrały spotkanie bez większych problemów, a w ekipie z Piotrkowa wyróżniającą się zawodniczką była liderka, Stefka Agova, która zdobyła ponad połowę bramek dla swojej drużyny. To okazało się jednak za mało do nawiązania wyrównanej walki z miedziowymi.

Piotrcovia – KGHM Metraco Zagłębie Lubin 19:24 (10:15)

Piotrcovia : Skura, Opelt – Rol 2, Sobińska, Kucharska 2, Cieślak, Kopertowska 1, Piecaba, Ivanović 2, Jałoszewska, Nowak 1, Belmas 1, Janiszewska, Agova 10.

Zagłębie : Tsvirko, Chojnacka, Maliczkiewicz – Robótka, Załęczna 3, Piekarz 1, Pałgan, Obrusiewicz 6, Paluch, Premović 3, Lalewicz, Piechnik 2, Walczak, Jochymek 7, Milojević 2.