LUBIN. Pijany awanturnik pobił mężczyznę i znieważył policjantów

zatrzymaniWszczął awanturę, groził pobiciem, uszkodził auto, a po przyjeździe policjantów znieważył i naruszył ich nietykalność cielesną. 38-letni mieszkaniec Lubina odpowie za te czyny przed sądem. Mężczyzna miał ponad 2 promile alkoholu w swoim organizmie.

Do zdarzenia doszło w jednym z mieszkań na os.Polne. O awanturującym się mężczyźnie policję poinformowała kobieta.

– Na jednym z parkingów policjanci zastali 62-letniego mężczyznę, który próbował uspokoić agresywnego mieszkańca Lubina. Jak się okazało, awanturnik groził starszemu mężczyźnie pozbawieniem życia oraz spaleniem jego samochodu. Zdążył już nawet uszkodzić należący do niego samochód kempingowy Ford Transit- mówi Karolina Hawrylciów z KPP w Lubinie.

Lubinianin uderzył poszkodowanego w głowę, okładał go także pięściami. Następnie wgniótł karoserię w jego aucie powodując straty w wysokości 1200 zł. Awanturnik obraził ponadto policjantów którzy usiłowali go uspokoić.

IMG_1120– W momencie zatrzymania, mężczyzna stał się jeszcze bardziej agresywny i zaczął się szarpać z funkcjonariuszami. Po przewiezieniu do lubińskiej komendy okazało się, że mężczyzna miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu- dodaje Karolina Hawrylciów z lubińskiej komendy.

Gdy lubinianin wytrzeźwieje usłyszy zarzuty gróźb karalnych, zniszczenia mienia oraz znieważenia i naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariuszy. Za wszystkie te przestępstwa grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

SZAT/ARCHIWUM POLICJI

 

 

Dodaj komentarz