LUBIN. Piaskarka w rowie, powiat nie odśnieża dróg?

zima piaskarka pług– Droga powiatowa pomiędzy Tymową a Ścinawą jest tak oblodzona, że ostatnio nawet piaskarka wpadła tu do rowu – mówi nasza czytelniczka z miejscowości Dębiec koło Ścinawy. Według kobiety powiat lubiński nie dba o odpowiednie utrzymanie drogi. – Nasze służby były tam dzisiaj i posypały drogę odpowiednią mieszanką – tłumaczy Tomasz Rosik, dyrektor departamentu infrastruktury i transportu w lubińskim starostwie.

Z relacji kobiety wynika, że na drodze powiatowej przebiegającej przez Dębiec jest bardzo ślisko.

– Mój mąż wyciągał ciągnikiem piaskarkę, która ostatnio wpadła do rowu nieopodal naszego domu – tłumaczy. – Zresztą i z tym był problem, bo nawet ciągnik ślizgał się po tej drodze.

Kobieta twierdzi, że zgłaszała problem w lubińskim starostwie, jednak bez żadnego skutku.

– To nieprawda – dementuje dyrektor Rosik. – Wysłaliśmy na to miejsce służby, które posypały drogę mieszanką piasku i soli. W dodatku Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania w Lubinie, które na nasze zlecenie dba o utrzymanie dróg powiatowych, organizuje zimą specjalne, nocne dyżury. Monitorujemy stan dróg oraz warunki atmosferyczne i zawsze odpowiednio szybko na nie reagujemy – dodaje naczelnik.

DRM

Dodaj komentarz