LUBIN. Pewne zwycięstwo młodzików Zagłębia

Handball_the_ball

Za nami pierwszy dzień turnieju półfinałowego Pucharu ZPRP Młodzików. Na inaugurację pewne zwycięstwa zanotowały ekipa gospodarzy MKS Zagłębie Lubin oraz ASPR Zawadzkie.

Obydwie zwycięskie drużyny dużo lepiej zaprezentowały się w drugich połowach swoich meczów. Po pierwszych zawodnicy ASPR prowadzili jedną, miedziowi trzema bramkami. Po końcowej syrenie zawodnicy obydwu drużyn cieszyli się z pewnych wygranych. Zawadzkie zwyciężyło 25:18, podopieczni Artura Pastucha rozgromili rywali 37:28.

– Pierwsze spotkanie zawsze jest najważniejsze, dlatego wygrana była bardzo cenna. Pierwsza połowa nie była jednak najlepsza w naszym wykonaniu. W drugiej było już lepiej, co miało odzwierciedlenie w wyniku – powiedział po meczu Artur Pastuch, szkoleniowiec młodzików Zagłębia.

ASPR Zawadzkie – MKS Wieluń 25:18 (10:9)

Bramki:

Zawadzkie: Michał Chromy 9, Bartosz Witkowski 3, Kamil Mann, Mateusz Tymich i Adam Wacławczyk – po 3, Piotr Damas 2.

Wieluń: Maciej Kuźbiński 5, Jędrzej Kurzawa 4, Bartosz Nawrocki i Bartosz Skorupa – po 3, Bartosz Bednarek 2, Adam Kubiak 1.

MKS Zagłębie Lubin – UKS 31 Rokitnica 37:28 (17:14)

Bramki:

Zagłębie: Mateusz Korbut 7, Sławomir Kadrasz 6, Filip Jasiński 5, Krystian Bondzior 4, Kaczmarczyk i Pedryc – po 3, Chmielowiec, Należyty i Pilch – po 2, Kasperski, Lubos i Miłek – po 1.

UKS: Filip Garczyk 10, Patryk Gluch 8, Piotr Skwarek 7, Michał Walczak 2, Aleksander Stelmach 1.