LUBIN. Pechowy poniedziałek na drogach

IMG_5109Pechowo zaczął się ten tydzień na lubińskich drogach. Przy ulicy Szkolnej samochód potrącił kobietę przechodzącą przez pasy. Zaś na krajowej trójce na wysokości stadionu doszło do kolizji.

76-letnia kobieta szła od cmentarza w kierunku miasta, gdy na przejściu dla pieszych uderzył w nią osobowy volkswagen. – Autem kierował 28-letni mężczyzna, jechał ulicą Szkolną w kierunku Spacerowej. Potrącona kobieta trafiła do szpitala – mówi aspirant sztabowy Jan Pociecha, rzecznik lubińskiej policji. – Na miejscu pracują policjanci, którzy będą szczegółowo wyjaśniać, jak doszło do tego zdarzenia – dodaje.

W lubińskim szpitalu przy ulicy Bema stwierdzono, że 76-latka ma liczne urazy. Lekarze podjęli decyzję o przetransportowaniu kobiety na oddział neurochirurgiczny do szpitala do Legnicy.

IMG_5136Mniej więcej w tym samym czasie, czyli około godziny 12, doszło też do kolizji na krajowej trójce. Zderzyły się tu citroen i peugeot. W tym przypadku nikt jednak nie ucierpiał.

– Kierowca citroena jechał tak zwanym ślimakiem, chcąc wyjechać na krajową trójkę w kierunku Polkowic. Zwolnił przed skrętem i wtedy w tył uderzył go jadący za nim peugeot – relacjonuje rzecznik prasowy lubińskiej policji.

Kierowca peugeota za spowodowanie kolizji został ukarany mandatem oraz sześcioma punktami karnymi.

Dodaj komentarz