LUBIN. Pączek najlepszy w sensible

AM 017

Za nami III kolejka piątego sezonu Memo Travel Sensible Ligi organizowanej przez Stowarzyszenie „Jeden Lubin”. Tym razem zmagania w kultową grę komputerową wygrał obrońca mistrzowskiego tytułu – Adam Michalik.

Rywalizacja rozpoczęła się punktualnie o godzinie 18:00 w Restauracji Memo, gdzie zgromadziło się dwunastu fanów Sensible World of Soccer, którzy zostali przydzieleni do dwóch lig na podstawie wyników z poprzedniej kolejki. W pierwszej lidze zagra lider klasyfikacji – Marcin Romańczuk, wicelider – Paweł Górzyński, obrońca tytułu – Adam Michalik oraz Krzysztof Kłak, Łukasz Karolczak oraz Jakub Kolibabka. Od samego początku zmagania zdominowała dwójka faworytów całej ligi, czyli popularni Romaneq oraz Pączek, którzy przez pierwsze siedem kolejek pozostawali bez porażki (po sześć zwycięstw i remis w bezpośrednim starciu) i gdy wydawało się, że o wygranej w III kolejce powalczą w ostatnim meczu to niespodziewanej porażki z Chrisem doznał wielokrotny Mistrz Polski. Tym samym sytuacja Romaneq’a uległa diametralnej zmianie i do wygranej potrzebował już zwycięstwa w bezpośrednim meczu z największym rywalem. Było tego bardzo blisko, ponieważ przez większą część meczu prowadził, jednak w końcówce grę nerwów lepiej wytrzymał Pączek, który ostatecznie pokonał lidera 2:1 i okazał się zwycięzcą trzeciej kolejki. Za plecami dwóch pretendentów do mistrzostwa znaleźli się kolejno Krzysztof Kłak, Paweł Górzyński, Łukasz Karolczak oraz Jakub Kolibabka.

– Cieszę się z wygranej, tym bardziej że po raz pierwszy od dawna udało mi się zakończyć zmagania bez porażki i z tylko jednym remisem na koncie. Dzięki zwycięstwu zbliżyłem się także do Marcina w klasyfikacji generalnej, co myślę podziała tylko pozytywnie na dalszą rywalizację – mówi Adam Michalik.

W drugiej lidze było nie mniej ciekawie, ponieważ aż czterech zawodników do końca walczyło o awans do najwyższej klasy rozgrywkowej. Ostatecznie tylko lepszym bilansem bramkowym pierwsze miejsce i tym samym awans wywalczył Krzysztof Zięcik, który wyprzedził Radosława Bójko. Na trzeciej pozycji z punktem straty do czołowej dwójki uplasował się Arkadiusz Kraska, który gdyby nie sytuacja z jednej z pierwszych kolejek, gdy do 89. minuty prowadził z Zieniorem 1:0, by ostatecznie ulec mu 1:2. Najpewniej gdyby wtedy utrzymał korzystny wynik to cieszyłby się na koniec z awans. Czwartą pozycję w II lidze zajął Łukasz Lemanik, piątą Piotr Fortuna a szóstą Bartosz Sawicki.

W klasyfikacji generalnej piątego sezonu Memo Travel Sensible Ligi wciąż prowadzi Marcin Romańczuk, jednak na drugim miejscu z jedynie dwupunktową stratą zameldował się już Adam Michalik. Na trzecią pozycję spadł Paweł Górzyński, który do Romaneq’a traci już sześć „oczek”.

Dodaj komentarz