LUBIN. Orest Lenczyk zwolniony?

lenczyk (1)Orest Lenczyk nie jest już trenerem Zagłębia Lubin – poinformował „Przegląd Sportowy”. Działacze Miedziowych podjęli podobno decyzję o zwolnieniu szkoleniowca tuż po zakończeniu spotkania z Jagiellonią Białystok (0:1). Następcą popularnego „Oro Profesoro” ma zostać Piotr Stokowiec.
Sytuacja Zagłębia w tabeli T-Mobile Ekstraklasy robi się coraz bardziej dramatyczna. Piątkowa porażka z Jagiellonią Białystok sprawiła, że Miedziowi mogą po tej kolejce spaść na ostatnie miejsce i do bezpiecznej pozycji tracić nawet pięć punktów. Ponadto coraz więcej podnosiło się ostatnio głosów, że Orest Lenczyk nie ma już poparcia piłkarzy, a atmosfera w szatni wyraźnie się pogorszyła.
W ostatnich dniach Lenczyk nie prowadził treningów Zagłębia, powierzając zespół swoim asystentom. Porażka z Jagiellonią przelała czarę goryczy. Jak informuje „Przegląd Sportowy”, zarząd Miedziowych podjął decyzję o natychmiastowym zwolnieniu szkoleniowca. Ma zostać ona „przyklepana” podczas nadzwyczajnego posiedzenia rady nadzorczej, które odbędzie się w niedzielę.
To samo posiedzenie wskaże też nowego trenera, którym ma być Piotr Stokowiec. Szkoleniowiec ten został zwolniony z Jagiellonii po 29. kolejce Ekstraklasy, lecz wygląda na to, że szybko znajdzie nowe zatrudnienie w elicie.
Za: „Przegląd Sportowy”

Dodaj komentarz