Opublikowany: wt, Maj 5th, 2015

LUBIN. Oprawca psa skazany

eec2f0db5597b902c391277a312c4a9531-letni Marek Z. z gminy Rudna, oprawca czworonożnego Arana, usłyszał wyrok. Lubiński sąd skazał go na dwa lata więzieniu w zawieszeniu na pięć lat próby, na taki sam okres otrzymał też dozór kuratora, a przez najbliższe dziesięć lat nie będzie mógł posiadać żadnego zwierzęcia.

Pies trafił do gospodarstwa 31-latka w grudniu 2014 roku. Od tego czasu, aż do lutego 2015 roku, Marek Z. znęcał się nad zwierzęciem. Trzymał go w zamkniętym pomieszczeniu i nie dawał mu jeść. W końcu, 18 lutego, postanowił go zabić. Wiele razy uderzał go łopatą po całym ciele. Przeraźliwe wycie czworonoga usłyszeli sąsiedzi i to oni wezwali policję. Mężczyzna został zatrzymany, a pies trafił pod opiekę weterynarza. Cudem uszedł z życiem.

Marek Z. został oskarżony o znęcanie się nad zwierzęciem oraz próbę zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem. Groziły mu trzy lata więzienia. Właśnie zapadł wyrok w tej sprawie.

– Marek Z. został skazany na dwa lata pozbawienia wolności w zawieszeniu na pięć lat próby, pięcioletni dozór kuratora. Orzeczono też przepadek zwierzęcia oraz zakaz posiadania zwierząt przez dziesięć lat – informuje Liliana Łukasiewicz, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Legnicy.

Dziś pies czuje się już dobrze, choć – jak mówią weterynarze – nigdy nie odzyska już pełni zdrowia: ma chorą trzustkę, widzi tylko na jedno oko. – Ale dziś to zupełnie inne zwierzę, jest wesoły, bawi się z innymi psami – opowiada zajmujący się nim weterynarz. Póki co zwierzak jest pod opieką Fundacji dla Zwierząt „Podaj Łapę”.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..