LUBIN. Okradli dom, weszli przez otwarty garaż

wlamNiedługo łupem cieszyli się złodzieje, którzy okradli dom jednorodzinny w gminie Lubin. Mężczyźni weszli do niego przez otwarte drzwi garażowe i zabrali przedmioty wartości 3500 złotych. Wszyscy sprawcy zostali zatrzymani.

Z domu skradziono laptopa, maszynę do pisania, torbę skórzaną z dokumentami. Sprawcy dostali się do wnętrza przez otwarte drzwi garażu. Złodzieje przygotowali na podjeździe jeszcze inne przedmioty do zabrania, jednak zostali spłoszeni przez jednego z domowników.

– Drogą radiową komunikat o zdarzeniu został przekazany do wszystkich patroli w mieście. Niedaleko miejsca włamania policjanci zauważyli mężczyznę, który miał przy sobie laptopa i skradzioną walizkę- informuje Karolina Hawrylciów z KPP w Lubinie.

Chwilę później zatrzymano 30-letniego mieszkańca gminy Chocianów. Okazało się, że dzień wcześniej usłyszał on kilka zarzutów kradzieży z włamaniem.

Policja ustaliła, że okradając dom jednorodzinny złodziej nie działał sam.wlam1

– W innym miejscu na terenie miasta został zatrzymany mężczyzna na rowerze, który miał przy sobie nożyce do cięcia metalu i łomy. Złodziej to 35-letni mieszkaniec powiatu legnickiego. Policjanci  wytypowali jednak do tej sprawy jeszcze trzeciego sprawcę, który dziś został zatrzymany- dodaje Karolina Hawrylciów.

W jego domu znaleziono notes, w którym dokładnie spisał łupy, które zostały skradzione, jak również plany co do ich sprzedaży. Ostatni z zatrzymanych to 28-letni mieszkaniec gminy Chocianów. Wszyscy mężczyźni odpowiedzą przed sądem za wspólne dokonanie kradzieży. Grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

SZAT/FOT.KPP W LUBINIE

Dodaj komentarz