LUBIN. Oglądali w Turcji i Niemczech

20160820-PA2_1564Sześć meczów, około 12 godzin transmisji na żywo – TV Regionalna po raz kolejny transmitowała wydarzenie sportowe. Tym razem kamery telewizyjne były obecne w hali RCS-u w Lubinie, gdzie odbywał się 19. Międzynarodowy Memoriał Henryka Kruglińskiego.

Zespół techniczny złożony z dziewięciu osób, cztery kamery, system powtórkowy – to wszystko po to, aby kibice piłki ręcznej w wydaniu kobiecym mogli zobaczyć swoje drużyny w akcji zarówno na ekranie telewizora, jak i w Internecie.

W memoriale, upamiętniającym wielkiego przyjaciela lubińskiego sportu i założyciela żeńskiej sekcji piłki ręcznej w Lubinie Henryka Kruglińskiego, wzięły udział cztery drużyny. Oprócz gospodyń, Metraco Zagłębia Lubin w hali RCS-u zobaczyliśmy także wicemistrzynie Polski – Pogoń Baltica Szczecin, a także dwie zagraniczne ekipy – mistrzynie Turcji Yenimahalle Ankara i jedną z najbardziej utytułowanych drużyn z Niemiec, HC Lipsk. Kibice przyjezdnych drużyn, a także wszyscy, którzy nie mogli pojawić się na hali mieli okazję śledzić poczynania swoim ulubionych drużyn dzięki tutejszej telewizji.

TV Regionalna relacjonowała na żywo wszystkie spotkania memoriału, a dzięki szerszej promocji mecze oglądali kibice zarówno w Polsce (Lubin, Szczecin), jak i poza granicami naszego kraju (Lipsk, Ankara).

– To znakomity pomysł, który przyciągnął przed monitory sporą część naszych kibiców – mówi Anna Wysokińska, reprezentantka Polski i bramkarka Yenimahalle Ankara.

– Dzięki transmisji live, oglądają nas nasi kibice, którzy trzymają za nas kciuki w każdym meczu, również sparingowym – mówi z kolei inna reprezentantka Polski, Karolina-Kudłacz-Gloc, która na co dzień występuje w drużynie z Lipska.

Pomysł przypadł do gustu również szkoleniowcowi Pogoni Baltica Szczecin, który przyznaje, że zawsze chętnie przyjeżdża do Lubina.

– To naprawdę świetnie zorganizowany turniej.  Zostaliśmy fajnie przyjęci, mieliśmy znakomite warunki, a nasi kibice, którzy zostali w Szczecinie mogli oglądać nas na żywo. Wielkie brawa za realizację tego projektu, bo dostałem sygnały, że sporo naszych fanów nas oglądało i myślę, że wypadliśmy dobrze – mówi Adrian Struzik.20160820-PA2_1564

Zespołowi technicznemu i operatorom towarzyszyli komentatorzy, którzy zdawali relację z tego, co się działo na parkiecie. Oprócz dziennikarzy na antenie TV Regionalna można było usłyszeć także zawodniczki Metraco Zagłębia Lubin. Kaja Załęczna i Paulina Piechnik po raz pierwszy wcieliły się w rolę komentatorów.

– To była fajna przygoda. Na początku był lekki stres, ale z czasem minął – mówi Puko.

Wcześniej TV Regionalna relacjonowała trzy mecze towarzyskie z udziałem reprezentacji Korei Południowej. Uczestniczki Igrzysk Olimpijskich w RIO przygotowywały się w Lubinie do najważniejszej imprezy sportowej, rozgrywając w tym czasie trzy mecze kontrolne – dwa z Metraco Zagłębiem Lubin i jeden z KPR Jelenia Góra.

Dodaj komentarz