LUBIN. Odra lepsza w derbach powiatu

Odra ŚcinawaŻadnych złudzeń Górnikowi Lubin nie pozostali zawodnicy Odry Ścinawa, którzy w derbach powiatu lubińskiego pokonali swojego rywala aż pięć do zera. Dwie bramki dla Odry strzelił Damian Cichuta a po jednej dorzucili Dawid Boguń, Mariusz Maruciński i Jakub Dobek.

Dla obu zespołów obecny sezon nie należy do najbardziej udanych i już na jego początku bardzo szybko stracili kontakt z czołówką. Obie także w ostatnich kolejkach zaczęły grać coraz lepiej, dzięki czemu znalazły się w środku stawki. Przed ostatnią jesienną kolejką Odra Ścinawa zajmowała siódme a Górnik Lubin dziewiąte miejsce.

Spotkanie zdecydowanie lepiej rozpoczęli zawodnicy Odry, którzy po pół godzinie gry prowadzili już 2:0 po bramkach Bogunia i Cichuty. Lubinianie, którzy w tym meczu osłabieni byli brakiem czterech podstawowych zawodników próbowali się odgryzać swoim rywalom, jednak robili to nieskutecznie. Dwubramkowe prowadzenie ścinawian utrzymało się do przerwy, a tym co się stało w pierwszych minutach po niej jak najszybciej zapomnieć będą chcieli podopieczni Arkadiusz Żarczyńskiego. Najpierw w 48 minucie gospodarze wywalczyli rzut karny, który wykorzystał Maruciński a dwie minuty później po fenomenalnym podaniu z środka pola wyszli we dwóch na bramkarza pewnie pokonując go po raz czwarty. Autorem tej bramki był ponownie Cichuta Do końca meczu Odrze udało się strzelić jeszcze jedną bramkę, którą zdobył Jakub Dobek i ostatecznie ścinawianie w derbach powiatu lubińskiego pokonali Górnika Lubin 5:0.

Liderem legnickiej A-klasy grupy II jest Prochowiczanka Prochowice, która o cztery punkty wyprzedza Grom Gromadzyń-Wielowieś oraz Dąb Stowarzyszenie Siedliska.