LUBIN. Oddał własną córkę policjantom

dziecko 23-letni lubinianin zostawił półroczną córkę w lubińskiej komendzie twierdząc, że znalazł dziecko na lotnisku. Po pewnym czasie zgłosiła się jednak matka dziewczynki i okazało się, że niemowlaka zostawił policjantom jego ojciec. Mężczyzna został aresztowany. Nie wiadomo, dlaczego chciał pozbyć się własnego dziecka. 

Mężczyzna twierdził, że znalazł niemowlę na kortach tenisowych w okolicy lubińskiego lotniska – mówi Jan Pociecha, oficer prasowy lubińskiej policji. – Policjanci przyjęli zgłoszenie i powiadomili Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie, gdzie niemowlę miało zostać przekazane. Mężczyzna został przesłuchany jak i był obecny przy badaniu dziecka przez pogotowie, a następnie odszedł – dodaje.

Około godziny później w komendzie  pojawiła się kobieta szukająca swojego dziecka.

W trakcie przesłuchania kobiety, policjanci połączyli fakty i okazało się, że mężczyzna, który przyniósł dziecko na policję był jego ojcem – dodaje Pociecha.

Po kolejnej godzinie policjanci zatrzymali 23-latka. Został aresztowany. Teraz odpowie za powiadomienie o niepopełnionym przestępstwie.

Niemowlę jest już pod opieką matki.

DRM

Dodaj komentarz