LUBIN. Nocne kontrole policjantów

IMG_1770Dziewięć osób zatrzymanych, kilkadziesiąt skontrolowanych pojazdów, zatrzymani za posiadanie narkotyków- to efekt nocnej, wzmożonej pracy lubińskich i legnickich policjantów.W sumie na ulicach miasta pojawiło się 70-ciu funkcjonariuszy.

Część funkcjonariuszy pojawiło się przy drogach wylotowych z miasta. Pozostali w patrolach pieszych i zmotoryzowanych sprawdzali osiedla. Podczas nocnej akcji zatrzymano m.in. trzy osoby przy których znaleziono narkotyki, wśród nich była osoba nieletnia. W ręce funkcjonariuszy wpadł także kierowca, który wsiadł za kierownicę pijany. Stracił on prawo jazdy a za swój czyn odpowie przed sądem.

– Zatrzymaliśmy także kobietę, która miała przy sobie kilkadziesiąt paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy- informuje Jan Pociecha z Komendy Powiatowej Policji w Lubinie.

Do policyjnego aresztu trafili także sprawcy pobicia trzech mężczyzn. Do awantury doszło przed jednym z lubińskich lokali. Powodem napaści było odmowa poczęstowania papierosem. Po krótkim pościgu funkcjonariusze zatrzymali pijanych agresorów.

Prawie ośmiogodzinna akcja policjantów z Lubina i Legnicy to 9 osób zatrzymanych, 56 ujawnionych wykroczeń, 47 mandatów karnych, 48 skontrolowanych pojazdów i 62 przeprowadzone interwencje.

 

SZAT

Dodaj komentarz