LUBIN. Nietypowe życzenia dla władzy na 1 maja

0cde901406b1883afb1765e44522aba9– Powinniśmy obchodzić 1 maja radośnie. Niestety, dla nas w Polsce to wciąż dzień walki o prawa pracownicze i społeczne! – grzmiał pod pomnikiem Wyżykowskiego poseł SLD i szef ZZPPM Ryszard Zbrzyzny. W tym roku z okazji Święta Pracy jak zwykle mieszkańcy Lubina usłyszeli mocne słowa pod adresem władz, ale była i agitacja wyborcza, z racji zbliżających się wyborów prezydenckich= pisze lubin.pl.

Jak co roku SLD oraz Związek Zawodowy Pracowników Przemysłu Miedziowego uczcili 1 maja, składając kwiaty pod pomnikiem odkrywcy Polskiej Miedzi Jana Wyżykowskiego. Jak zwykle usłyszeliśmy gorzkie podsumowanie pracy rządu i tego co się dzieje w Polsce.

– Wciąż musimy się upominać o obniżenie wieku emerytalnego, podniesienie wynagrodzeń. Mamy coraz więcej śmieciowej pracy, emerytur i pomocy społecznej. Mamy parodię systemu zdrowia i walący się system edukacji! – wyliczał poseł Zbrzyzny, jednocześnie składając z okazji Święta Pracy nietypowe życzenia rządzącym Polsce, między innymi premier Ewie Kopacz. – W dniu 1 maja życzę im pracy do 67. roku życia na godzinowych stawkach wynagrodzeń za kilka złotych, najlepiej w kamieniołomach lub w hipermarkecie. Leczenia się w publicznej służbie zdrowia, gdzie będą czekać w długich kolejkach. Cieszenia się zasłużoną emeryturą w wysokości do tysiąca złotych. Życzę im, żeby na własnej skórze odczuli efekty swoich rządów! – mówił poseł i szef ZZPPM.
c4fa3beb61617a166601950f4f285012NZ racji dnia i miejsca, nie mogło też zabraknąć nawiązań do sytuacji KGHM, największego pracodawcy w regionie. – Strach pomyśleć, co by się stało, gdyby miedź w naszym regionie odkryto za rządów koalicji PO-PSL – snuł ponurą wizję Zbrzyzny. – Mistrzu Janie, mamy specjalne życzenia dla wszystkich tych, którzy nie ustają w wysiłkach, by twoja spuścizna legła w gruzach. Życzymy wszystkim psujom polskiej gospodarki, żeby już nigdy nie mieli szansy decydować o niczym – dodał, jednocześnie zapewniając, że mieszkańcy będą bronić Polskiej Miedzi.

Na koniec uroczystości była mała agitacja wyborcza. Poseł Zbrzyzny najpierw zachęcił wszystkich, żeby wzięli udział w zbliżających się wyborach prezydenckich 10 maja. Natomiast po chwili przyznał, że on będzie głosował na Magdalenę Ogórek, dodając, że głos oddany na nią to głos na SLD.

MRT

Dodaj komentarz