LUBIN. Najpiękniej ukwiecone miasto w Polsce?

IMG_3090Kiedyś dzięki głosom mieszkańców, Lubin wygrał konkurs na najpiękniej przystrojone na święta Bożego Narodzenia miasto na Dolnym Śląsku. Tym razem walczy o tytuł najpiękniej ukwieconego. O tym, kto zwycięży, zdecydują internauci.

Lubin rywalizuje ze 143 innymi miejscowościami z całej Polski. Głosowanie trwa do 29 sierpnia. Na razie Lubin nie radzi sobie zbyt dobrze i zdobył niewiele głosów, a są miasta, które mają ich po kilka tysięcy.

Głosować można tutaj. Wystarczy kliknąć w widoczny w galerii krzyżyk, by udzielić swojego poparcia. Dziennie można oddać tylko jeden głos.

W tym roku Lubin na wiosnę i lato przystroił się w wiele różnych kwiatów. Po raz pierwszy w mieście postawiono wysokie kaskadowe donice z pelargoniami i surfiniami. Znajdziemy je między innymi przy Poczcie Głównej, Domu Towarowym, I i II LO, Pałacu Ślubów i kościele przy ulicy Wyszyńskiego. Nowością są też kolorowe, duże donice w parku Wyżykowskiego i na skwerze Mistrzów, obsadzone w jednej części roślinami całorocznymi, a w drugiej roślinami sezonowymi.

Kwiatowe dekoracje, jak co roku przyozdobiły również niektóre latarnie. Gatunki roślin dobierano tak, by jak najdłużej cieszyły oczy mieszkańców miasta. Jesienią posadzonych zostanie dodatkowe 35 tysięcy roślin cebulowych, które rozkwitną na wiosnę.

Obecnie lubinianie mogą podziwiać m.in. długokwitnące begonie w kolorowych odmianach, żeniszek meksykański, koleus blumego, paciorecznik wysoki na czerwonym liściu, szałwię błyszczącą, starzec srebrzysty, aksamitkę wyniosłą, gazanię lśniącą, penissetum vertigo oraz zielistka sternberga.

Łącznie magistrat kupił w tym roku prawie 72 tysiące roślin rabatowych, a do tego 12 kaskadowych konstrukcji, które obsadzone zostały pelargoniami i surfiniami.

Dodaj komentarz