LUBIN. Najmłodsi wiedzą jak się wystrzegać używek

IMG_1203O wpływie używek na organizm z terapeutkami Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej rozmawiali najmłodsi mieszkańcy Lubina. To kolejna akcja profilaktyczna mająca na celu pokazanie dzieciom zagrożeń, jakie niesie ze sobą m.in. picie alkoholu i używanie narkotyków.

Dzieci i młodzież doskonale zdają sobie sprawę z niebezpieczeństw czyhających na nich w dzisiejszym świecie.

– Chodzę do szkoły sportowej, więc aktywność fizyczna i zdrowy styl życia są dla mnie najważniejsze. Widzę jednak, że moi rówieśnicy często sięgają po alkohol i papierosy- mówi Daniel z Lubina.

Akcja profilaktyczna prowadzona przez terapeutki z MOPS-u pokazała przeprowadziły również podczas gier i zabaw w lubińskiej kręgielni. Potwierdził to quiz, w którym młodzi lubinianie wzięli udział.

IMG_1198Uczestnicy musieli odpowiedzieć na pytania dotyczące wpływu używek na organizm. Już najmłodsi doskonale wiedzą jak bardzo szkodzą one naszemu zdrowiu- mówi Małgorzata Woźniak z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Lubinie.

Wszyscy, którzy odpowiedzieli na wylosowane przez siebie pytania dostali słodki upominek a starsi uczestnicy zabawy chętnie sięgali po ulotki mówiące o wpływie używek na nasze zdrowie.

 – Dostęp do wszelkiego rodzaju używek jest teraz bardzo łatwy, musimy o tym jak najwięcej rozmawiać z naszymi dziećmi- mówi Janina Krysztof z Lubina.

Akcje profilaktyczne organizowane przez MOPS mają na celu pokazanie dzieciom i młodzieży alternatywnych, różnorodnych i atrakcyjnych sposobów spędzania wolnego czasu.

SZAT

Dodaj komentarz