LUBIN. Motocykle są wszędzie

motor 3Brawura, niedostosowanie prędkości do warunków na drodze, nieprawidłowe wyprzedzanie oraz nieudzielanie pierwszeństwa przejazdu to główne zarzuty wobec motocyklistów, którzy w ten sposób powodują coraz większe zagrożenie dla uczestników ruchu drogowego – wynika ze statystyk lubińskiej policji.

– Brak ostrożności, zrozumienia i wzajemnego szacunku to kolejne niekorzystne czynniki wpływające na bezpieczeństwo. Wystarczy chwila nieuwagi, gwałtowny manewr i wywrotka jest pewna. Pamiętajmy, że w przypadku nawet najdrobniejszej kolizji motocykla i samochodu, to motocyklista ma najmniejsze szanse na przeżycie albo wyjście z wypadku bez obrażeń – mówi Anna Szeliga z lubińskiej komendy.

Motocyklista przed wyruszeniem w trasę powinien sprawdzić stan techniczny swojego motoru, jak oświetlenie, stan opon i hamulców.

– Ważnym elementem dla motocyklisty jest również odpowiednia odzież – właściwie dobrany kask, ochraniacze, odpowiednie buty i rękawice. Warto także zadbać o odblaski, które sprzyjają lepszej widoczności – dodaje Szeliga.

DRM/FOT. ARCHIWUM

Dodaj komentarz