LUBIN. Międzynarodowe granie w hali RCS

memorial6 meczów, 4 drużyny, dwa dni grania – przed nami XIX Międzynarodowy Memoriał im. Henryka Kruglińskiego. Emocji w hali Regionalnego Centrum Sportowego w Lubinie na pewno zabraknie.

Oprócz gospodyń turnieju Metraco Zagłębia Lubin na parkiecie zobaczymy także aktualne wicemistrzynie Polski, SPR Pogoń Baltica Szczecin. Stawkę uzupełniają dwie zagraniczne, silne ekipy – mistrzynie Turcji Yenimahalle Bld. SK. oraz jedna z najbardziej utytułowanych niemieckich drużyn HC Lipsk – Przede wszystkim będzie to turniej ku pamięci Henryka Kruglińskiego, który tworzył podwaliny pod naszą dyscyplinę sportu. Jest to od nasza taka forma podziękowania – mówi Bożena Karkut – Dla nas ten turniej będzie generalnym sprawdzianem przed ligą. Na pewno zrobimy wszystko, aby go wygrać – dodaje szkoleniowiec Metraco Zagłębia Lubin.

Turniej otworzy mecz gospodyń z Pogonią Baltica Szczecin o godzinie 10:00. Dwie godziny później na parkiecie zobaczymy dwie zagraniczne ekipy. Wieczorem miedziowe zagrają z mistrzem Turcji, Pogoń z Lipskiem. W drugi dzień turnieju szczecinianki zagrają z Ankarą, lubinianki z reprezentantem Bundesligi.

Dla kibiców, którzy pojawią się w hali Regionalnego Centrum Sportowego klub przygotował wiele atrakcji. W czasie imprezy, przed meczami i w przerwach zapraszamy do stoiska KLOCKOTEKI, gdzie prowadzone będą warsztaty z robotyki, które pobudzają wyobraźnię i rozwijają kreatywność każdego dziecka.

Wszyscy, którzy z różnych powodów nie będą mogli pojawić się w hali wszystkie mecze „na żywo” będą mogli zobaczyć w TV Regionalna (TV rozsiewcza 650MHz , kanał 43) lub na stronie internetowej: http://tvregionalna.pl/. Mecze w roli ekspertów komentować będą m.in. szczypiornistki Metraco Zagłębia Lubin, Kaja Załęczna i Paulina Piechnik.

19. Międzynarodowy Memoriał im. Henryka Kruglińskiego odbędzie się w dniach 20-21 sierpnia w hali Regionalnego Centrum Sportowego w Lubinie. Bilety w cenie 5 zł za dzień.

Sylwetki drużyn:

Pogoń Baltica Szczecin:

http://zaglebie.lubin.pl/sylwetki-druzyn-pogon-baltica-szczecin/

HC Lipsk:

http://zaglebie.lubin.pl/sylwetki-druzyn-hc-lipsk/

Yenimahalle Belediyesi Spor Kulübü:

http://zaglebie.lubin.pl/sylwetki-druzyn-yenimahalle-bld-sk/

Terminarz:

memorial_plakat-1024x724

Dodaj komentarz