LUBIN. Miedziowe lepsze od Gola Częstochowa

PA3_7253

Piłkarki Zagłębia Lubin kontynuują dobrą grę w Ekstralidze Kobiet. W meczu rozgrywanym w czwartek Miedziowe pokonały GOL Częstochowa 4:0 (3:0). Bramki dla drużyny zdobywały Grad, Ratajczak, a dwa trafienia dołożyła Bochra.

Na pierwszą bramkę w meczu z GOL-em kibice zgromadzeni na Stadionie Górniczym musieli czekać tylko do 6 minuty. Wówczas Dagmara Grad wykończyła zespołową akcję zespołu Zagłębia. Kilka minut później Miedziowe prowadziły już 2:0, a lobem nad bramkarką rywalek popisała się Karolina Bochra. W pierwszej odsłonie gry rywalki praktycznie nie zagroziły bramce strzeżonej przez Bugajską i Miedziowe przez większość czasu była bezrobotna. Kolejne ataki Zagłębia przyniosły skutek dopiero w 45 minucie, gdy gola mocnym strzałem z dystansu zdobyła Sabina Ratajczak.

Druga połowa meczu upływała na konsekwentnej grze Zagłębia. Piłkarki trenerów Turkowskiego i Kowbela grały dobrze w obronie, nie pozwalając rozpędzić się rywalkom. Miedziowe równie szybko zdobyły kolejnego gola. Znów zespołową akcję płaskim strzałem w długi róg bramki wykończyła Bochra. W 72 minucie meczu faulowana w polu karnym była Katarina Kolar. Rzut karny wykonywała Leonarda Balog, ale kibice Miedziowych nie mogli cieszyć się z kolejnej bramki. Chorwatka przestrzeliła jedenastkę i od bramki rozpoczęła Kłabiś. W ostatniej minucie regulaminowego czasu gry rywalki mogły zdobyć honorowe trafienie, ale w wybornej sytuacji przestrzeliła Di Giusto.

Zagłębie Lubin – Gol Częstochowa 4:0 (3:0)

Bramki: Grad 6, Bochra 10, 51 Ratajczak 45

Zagłębie: Bugajska (61′ Superson) – Ratajczak (75′ Marek), Salwa, Balog, Bosacka – Okoń (63′ Barlewicz), Mika, Bezdziecka (81′ Tkaczyk), Grad (68′ Kowalewska) – Kolar, Bochra

GOL Częstochowa: Kłabis – Rokosa, Sukiennik (76′ Werner), Uchanst, Jeziorska – Dąbrowa, Mesjasz, Jędrak, Klyta – Bąk (83′ Ciupa), Di Gusto

żółte kartki: Bochra – Uchnast

źródło:  Zagłębie Lubin SA