LUBIN. Marcin Ławicki najlepszy wśród Polaków

W stolicy Polski odbyła się pierwsza edycja 5150 Warsaw – Triathlon, imprezy pod szyldem World Triathlon Corporation. W tej międzynarodowej rywalizacji nie mogło zabraknąć lubinianina Marcina Ławickiego, który przekroczył linię mety jako pierwszy Polak.

Marcin ŁawickiZorganizowaniem imprezy zajęła się ekipa, której głównym projektem jest pierwszy w naszym kraju triathlon z cyklu Ironman 70.3 Gdynia. Rywalizacja ta odbywa się już od trzech lat i za każdym razem emocje sięgają zenitu.

Seria 5150, która odbyła się w Warszawie, to debiut w stolicy naszego państwa. Impreza światowej korporacji na dystansie olimpijskim bez draftingu. Wśród pań, jako pierwsza linię mety przekroczyła Paulina Kotficka. Najlepszym zawodnikiem wśród panów okazał się Brytyjczyk Elliot Smales. Marcin Ławicki był drugi, ale pierwszy spośród Polaków. – Wszystko poszło po moje myśli, począwszy od pływania. Trzymałem faworyta zawodów Mikołaja Lufta na dystansie. W późniejszym etapie zawodów widziałem, że Brytyjczyka nie dogonię. Uważam ten start za udany – przyznaje Marcin Ławicki.

Wyniki pań:

1.Paulina Kotficka – 2:10:24
2. Joanna Sołtysiak – 2:15:22
3. Aleksandra Jędrzejewska – 2:17:31

Wyniki panów:

1. Smales Elliot – 1:55:57
2. Ławicki Marcin – 1:56:49
3. Szala Tomasz – 1:57:10

Dodaj komentarz

*

code