LUBIN. Policja z nowym radiowozem

Policja-nieoznakowany-radiowóz-opel-insignia-766x479Do końca roku na ulice Lubina wyjedzie nowy radiowóz z wideorejestratorem. Jego zakup w części sfinansuje Fundacja KGHM Polska Miedź, która na ten cel przekazała 100 tys. zł.

Pojawiły się informacje, że do dyscyplinowania kierowców w Lubinie posłuży škoda superb. To jednak nie jest jeszcze potwierdzone, ponieważ marka samochodu będzie wskazana dopiero w przetargu, który nie został jeszcze rozpisany. Wiadomo jednak, że samochód powinien pojawić się jeszcze w tym roku.

– Radiowóz zostanie kupiony za kwotę 200 tysięcy złotych w ramach programu „Stop agresji drogowym”. Będzie to nieoznakowany samochód o wysokich parametrach technicznych, wyposażony w wideorejestrator – informuje starszy aspirant Sylwia Serafin z Komendy Powiatowej Policji w Lubinie.

Z wnioskiem o połowę potrzebnych na zakup auta pieniędzy szef lubińskiej policji, inspektor Tomasz Gołaski, wystąpi do Komendy Głównej. Drugą połowę pokryje fundacja.

– W dowód zasług tej wyjątkowej jednostki policji, która ma szczególne osiągnięcia pod względem zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańców regionu, zarząd Fundacji KGHM Polska Miedź podjął decyzję o przyznaniu dotacji na zakup nowoczesnego radiowozu. Zatem, drodzy państwo, noga z gazu, a gaz z głowy – żartuje Wacław Szetelnicki, prezes fundacji.

Zakup radiowozu to nie jedyne wsparcie, jakie lubińska komenda otrzymała z fundacji. Druga dotacja, w wysokości 50 tys. zł, przeznaczona zostanie na organizację działań z zakresu profilaktyki społecznej. W tej dziedzinie KPP w Lubinie kładzie nacisk przede wszystkim na pracę z dziećmi i młodzieżą.

Autor: JD / fot. KPP Lubin

Dodaj komentarz